Προς το περιεχόμενο

Κονσόλα για μικρό μαγαζί


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, φίλος που άνοιξε πρόσφατα καφενείο- εναλλάκτικού τύπου :wink:

θέλει να κάνει μερικές βραδίες με ζωντανή μουσική - δυο κιθάρες με φωνές κλπ, το μεγιστό 4 όργανα.

Ψάχνει λοιπόν μια μικρή κονσόλα που θα έχει 8 καναλια, με phantom power καθώς και κάποια στοιχειώδη εφέ όπως βάθος και delay.

Δυστυχώς το budget είναι πολύ χαμηλά, <200 ευρώ :( :( :(

Για ΡΑ θα υπάρχουν 4 ήχεια (JBL νομίζω) στις 4 γωνίες.

Αν κάποιος πρότινε κάποιο μοντέλο (μαλλόν για behringer το κόβω) θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!

... και ο κύριος λόγος που ανοίγω θέμα, είναι οτί όντας άσχετος στο συγκεκριμένο, δεν έχω καν μια αφετηρία να ψάξω στον θωμά...

 

Ευχαριστώ - αντε, και τα ρακόμελα κερασμένα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για 8 εισόδους με εφφέ, και χαμηλή τιμή τότε πας για behringer xenyx 1202 FX. Και γω τέτοια πρότεινα σε έναν γνωστό μου που άνοιξε πρόσφατα μαγαζί (μπας και λέμε τον ίδιο???). Υπάρχουν και πολύ καλύτερες αλλά σε μικρά μπατζετ είναι καλές.

εμμμ.... Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή κονσολίτσα η compact αλλά δεν έχει εφφέ και ούτε auxiliarys. Αυτή η κονσόλα κατασκευάστηκε απλά για να βγαίνει σαν interface σε εσωτερικές κάρτες ήχου.

εμμμ.... Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 χρόνια αργότερα...

Behringer pmp 2000 την πήρα σε σετ...

http://www.thomann.de/gr/behringer_pmp_2000.htm?sid=bb3407113016f03c161dce0e5ea89bbf

 

σε νιώθω γιατί ξεφεύγει αλλά σκέψου ότι έχει 100 εφέ-πρόσθετα κανάλια για παν ενδεχόμενο...

αξιοπιστία behringer διπλοτσεκαρισμένο το μοντέλο απο μένα και φίλο που την έχει 2 χρόνια...

την έχω στυμένη σπίτι για πρόβα και μαζί με κάτι frame την έχω χρησιμοποιήσει σε ζωντανά...

σχολείο, το γκρουπ μας και η χορωδία.... :D με βοήθεια μίκτη βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου