Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια στην Επιλογη Λαμπατου Ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ψαξω να ακουσω τους Bugera.Νομιζω εχει ο Ζαχος και Στολλας.Ο κυριος λογος για τον οποιο δεν τους ειχα στη λιστα ειναι για τους λογος αξιοπιστιας που προανεφερα.Απο στη στιγμη που διαβαζω οτι αυτα τα θεματα δεν ειναι τοσο εντονα στα καινουρια μοντελα,μενει να τους ακουσω.

 

-Bugera infinium 333xl: Απο το youtube τα καθαρα του φανηκαν απιστευτα.

-Bugera 1990: Αντιγραφη Jcm 900.Φαινεται οτι πλησιαζει τη Marshall χροια.

-Jet City JCA50H: Τον εχει ακουσει καποιος??Αν ξερετε που μπορω να τον βρω,θα ηθελα πολυ να τον ακουσω.

 

Θα προτιμουσα να παω σε κομπο,αλλα οπως το βλεπω καποια στιγμη θα μπω στη διαδικασια να αλλαξω τα (ενδεχομενως ανεπαρκη) ηχεια του κομπο σε celestion,αρα ισως ειναι καλυτερα να παω κατευθειαν σε κεφαλή.Τι λετε?

Η Harley Benton καμπινα με τα vintage 30 ειναι σε πολυ καλη τιμη (καλυτερη απο το να αγορασω χωριστα δυο celestion).

 

Eπισης σε περιπτωση βλαβης η εγγυηση τι καλυπτει?Δηλαδη αν τα τιναξει η κεφαλη ή οι λαμπες να παίξουν στο 3μηνο,η εγγυηση με καλυπτει ετσι?

Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις προτασεις και συμβουλες σας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλημέρα και απο μένα.

Αν θες ''καλό'' καθαρό κανάλι τους jet city καλύτερα να τους απορρίψεις.

Οι bugera αν και δεν έχω μεγάλη εμπειρία μαζί τους φαίνονται πολύ καλοί για τα λεφτά τους και αρκετά κοντά στους ενισχυτές που προσπαθούν να πλησιάσουν.

Εγώ θα σε συμβούλευα να πας σε κεφάλι-καμπίνα.Πιο εύκολο στη μεταφορά και περισσότερες επιλογές...αν και λίγο ακριβότερο.

Επίσης τα combo έχουν ανοιχτή απο πίσω καμπίνα και η harley benton κλειστή, που σημαίνει μεγάλη ηχητική διαφορά μεταξύ τους.

Επίσης διαφορά έχει και μια 2x12 harley benton με V30s με μία mesa boogie 2x12 με V30s.Η κατασκευή και το μέγεθος της καμπίνας παίζουν ρόλο.

Θα πρέπει να βρείς έναν συνδιασμό που να σου αρέσει.

Να θυμάσαι οτι η καμπίνα είναι πολύ μεγάλο κομμάτι του ήχου σου.

Σε περίπτωση βλάβης της κεφαλής η εγγύηση σε καλύπτει.

Για τις λάμπες όμως δε νομίζω μιας είναι αναλώσιμα (μικρό το κόστας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και απο μένα.

Αν θες ''καλό'' καθαρό κανάλι τους jet city καλύτερα να τους απορρίψεις.

Οι bugera αν και δεν έχω μεγάλη εμπειρία μαζί τους φαίνονται πολύ καλοί για τα λεφτά τους και αρκετά κοντά στους ενισχυτές που προσπαθούν να πλησιάσουν.

Εγώ θα σε συμβούλευα να πας σε κεφάλι-καμπίνα.Πιο εύκολο στη μεταφορά και περισσότερες επιλογές...αν και λίγο ακριβότερο.

Επίσης τα combo έχουν ανοιχτή απο πίσω καμπίνα και η harley benton κλειστή, που σημαίνει μεγάλη ηχητική διαφορά μεταξύ τους.

Επίσης διαφορά έχει και μια 2x12 harley benton με V30s με μία mesa boogie 2x12 με V30s.Η κατασκευή και το μέγεθος της καμπίνας παίζουν ρόλο.

Θα πρέπει να βρείς έναν συνδιασμό που να σου αρέσει.

Να θυμάσαι οτι η καμπίνα είναι πολύ μεγάλο κομμάτι του ήχου σου.

Σε περίπτωση βλάβης της κεφαλής η εγγύηση σε καλύπτει.

Για τις λάμπες όμως δε νομίζω μιας είναι αναλώσιμα (μικρό το κόστας).

 

Eυχαριστω για τις προτασεις.Ειχα την εντυπωση οτι εχουν αξιοπρεπες καθαρο καναλι οι jet city,αλλα παλι χωρις να τον εχω ακουσει με τα αυτια μου,παρα μονο στο youtube.Aπο δευτερα θα παω για δοκιμες να τους ακουσω απο κοντα και θα σας πω αποψεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Αγγελιες με 400-500 ευρω σε Marshall ειναι μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου.Περα απο το ρισκο που παιρνεις οταν αγοραζεις ενα μεταχειρισμενο προιον,ηλικιας 10 χρονων και πανω,με οτι αυτο συνεπαγεται και σε πιθανα προβληματα που μπορει να βγαλει.Τουλαχιστον οταν αγοραζεις καινουριο προιον εχεις την εγγυηση.

  Αυριο θα κανω επιδρομη στα μουσικα καταστηματα της Θεσσαλονικης και θα σας πω αποψεις.Δυστυχως τον bugera 1990 για τον οποιο ενδιαφερομαι και περισσοτερο δεν τον εχει κανεις ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να βοηθησει λιγο αυτο το βιντεακι.Συγκριση bugera v22 με jet city,μπορει τα συγκεκριμενα μοντελα που εχει να μην σε ενδιαφερουν ,αλλα ισως παρεις μια ιδεα για το που κυμαινονται περιπου τα "καθαρα" των δυο εταιριων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να βοηθησει λιγο αυτο το βιντεακι.Συγκριση bugera v22 με jet city,μπορει τα συγκεκριμενα μοντελα που εχει να μην σε ενδιαφερουν ,αλλα ισως παρεις μια ιδεα για το που κυμαινονται περιπου τα "καθαρα" των δυο εταιριων.

 

Καλα ΜΟΛΙΣ τωρα κοιτουσα αυτον τον jet city!!Οπως ειπε και ο savatage84 μαλλον οi Jet City υστερουν στο καθαρο καναλι (αν και για τα λεφτα τους φαινονται πολυ καλοι ενισχυτες).

Το θεμα ειναι οτι ουτε jet city Ουτε τον BUgera 1990 (Britishhhh Bite) μπορω να τον ακουσω θεσσαλονικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε τον BUgera 1990 (Britishhhh Bite) μπορω να τον ακουσω θεσσαλονικη.

Πριν δυο περιπου χρονια ειχα παει Στολλα και ειχε ενα καρο Bugera (νομιζω και τον 1990),και πριν μια εβδομαδα που περασα με ενα φιλο να δει ακουστικη ,το μαγαζι ηταν αδειο,λες και ξεπουλαει και παει για λουκετο  ???.

Κακο πραμα να μην μπορεις να ακουσεις κατι ,και να αναγκαζεσαι να αγορασεις στα τυφλα `η μαλλον στα κουφα.

 

Για το βιντεο:και εμενα ο bugera μου αρεσε ,ο jet city ακουγεται σαν "μπουκωμενος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πηρα σημερα τηλεφωνο στον Στολλα και ειχε μονο τον 6262...Πραγματι ο Bugera ακουγεται ποιο 3d και Bright απο τον jet city.

 

  Ειδικα στο θεμα ενισχυτη πρεπει να τον ακουσεις απο κοντα..Ειχε τυχει να ακουσω ενισχυτες απο youtube και τους ιδιους απο κοντα και εμεινα εκπληκτος απο τις διαφορες στον ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου