Προς το περιεχόμενο

Blackstar HT-Metal VS Boss Heavy Metal --απόψεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Kαλησπέρα συνάδελφοι... ανάμεσα σε αυτά τα 2 πετάλια ποιά θα προτείνατε? Ξέρω οτι το Heavy metal προσεγγίζει τον σουηδικό κλασσικό ντεθ ήχο αλλά για το blackstar δεν εχω ιδέα.

Ητοι μεν πρωτιστα χαος γενετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειως διαφορετικα πεταλια.Το Blackstar ειναι μια κατηγορια μονο του σε ΟΛΑ τα θεματα.Εχει νικησει πριν καν τελειωσεις την ερωτηση σου  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φαει τον κοσμο να βρω το Βoss HM-2 Heavy metal σε Japan...Δεν το φτιαχνουνε πια?

 

Το θεμα με το Blackstar ειναι οτι ειναι καπως ακριβο και δεν ξερω τι ηχο μπορω να βγαλω ακριβως με αυτο ενω το Boss ξερεις οτι βγαζεις τον κλασσικο σουηδικο death τουλαχιστον.

Ητοι μεν πρωτιστα χαος γενετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι είναι τσάμπα τα λεφτά για το Blackstar καθώς για τέτοια δουλειά μπορείς να χρησιμοποιήσεις πολύ φθηνότερα πετάλια και πιθανόν με καλύτερο αποτέλεσμα.

 

πχ. ψάξε και άκουσε το death metal πεταλάκι της digitech, πιθανόν να σου κάνει για τη δουλειά που το θες καλύτερα από το boss.

 

Αν θες τρελόγκαζο λαμπάτο πετάλι για τέτοιους ήχους (δεν βλέπω τον λόγο) ψάξε να βρεις να ακούσεις το mayhem κάτι που εβγαζε πριν κάμποσο καιρό η Seymour Duncan.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Εγω παντως τσιμπησα ενα behringer HM300 που εξομοιωνει τον ηχο του boss HM-2. Οκ δεν τρελαθηκα αλλα τον ηχο τον κλασσικο του σουηδικου ντεθ στον δινει στο πιατο με 20 euro. Instant Entombed sound!

 

    Αυριο θα παω να τσεκαρω και μερικα αλλα και θα δωσω feedback

Ητοι μεν πρωτιστα χαος γενετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου