Προς το περιεχόμενο

tubescreamer(again)


Elixir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Μια χαρά με κεφαλαία όντως. Το δικό μου δεν έχει θέμα με το άνοιξε κλείσε kkmsmp, μάλλον η παρτίδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζω με

lp studio

sg standard

esp eclipse

prs se mikael ackerfeldt

 

σε εναν tiny terror με 1χ12 καμπινα

λογω ελειψης eq στον ενυσχητη θα ηθελα να του βαλω μπροστα του ενα πεταλι

με ελαχιστο drive,και ενα εχει τουλαχιστον ενα παραπανω tone

 

δλδ ψαχνω ενα σχετικα ψωφιο -χαμηλο drive

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά με κεφαλαία όντως. Το δικό μου δεν έχει θέμα με το άνοιξε κλείσε kkmsmp, μάλλον η παρτίδα...

Ούτε το δικό μου είχε...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζω με

lp studio

sg standard

esp eclipse

prs se mikael ackerfeldt

 

σε εναν tiny terror με 1χ12 καμπινα

λογω ελειψης eq στον ενυσχητη θα ηθελα να του βαλω μπροστα του ενα πεταλι

με ελαχιστο drive,και ενα εχει τουλαχιστον ενα παραπανω tone

 

δλδ ψαχνω ενα σχετικα ψωφιο -χαμηλο drive

 

Θα σου πρότεινα για δοκιμή / αρχή, ένα Bad Monkey. Κάνει 27 ευρώ καινούριο και είναι (εξαιρετικά) ευέλικτο  - λόγω του ότι έχει και low και high knobs εκτός από drive και volume, και όχι μόνο Tone όπως άλλα κλασικά tubescreamers ή drives.

Προσωπικά, έπαιζα /παίζω μόνο με tubescreamers και ΟD (θεωρώ ότι με ένα ΟD και ένα boost μπορείς να κάνεις ό,τι ήχο θέλεις ή σχεδόν) - στο λέω γιατί πούλησα κάποια στιγμή σχεδόν όλα μου τα drive (Double Trouble, OCD, Joyo Vintage Drive, Ultimate Drive, Hardewire και το od και το dist, ούτε που τα θυμάμαι τώρα ποσα πέρασαν από τα πόδια μου, εξαιρετικά ήταν και όλα μου άρεσαν! Aλλά δεν ΓΙΝΟΤΑΝ κάποια στιγμή να έχω τόσα)... και έχω κρατήσει μόνο δυο. Το BB Preamp και το Bad Monkey.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν απόδοση και EQ δεν συγκρίνεται το Joyo με το Digitech κι ας εχει δύο μπάντες και το Joyo μία..Είχα και τα δύο και το Joyo ήταν πολύ ανώτερο και transparent(θα έλεγα)...

Το Bad monkey από ένα σημείο και μετά λες και δεν έβαζε drive, δεν ανέβαζε ένταση....ειδικά αν το είχες μαζί με άλλα στην αλυσιδα των εφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν απόδοση και EQ δεν συγκρίνεται το Joyo με το Digitech κι ας εχει δύο μπάντες και το Joyo μία..Είχα και τα δύο και το Joyo ήταν πολύ ανώτερο και transparent(θα έλεγα)...

Το Bad monkey από ένα σημείο και μετά λες και δεν έβαζε drive, δεν ανέβαζε ένταση....ειδικά αν το είχες μαζί με άλλα στην αλυσιδα των εφε.

 

"ψόφιο drive" ζήτησε ο άνθρωπος. Να το χρησιμοποιήσει για να πουσάρει τον ενισχυτή του. Δεν μπορώ να σκεφτώ κανένα ιδανικότερο από το Bad Monkey. Κι αν πήγαινε σε Joyo ίσως θα ήταν καλύτερα να χρησιμοποιήσει το Sweet Baby Overdrive αλλά και πάλι... Τα πεταλάκια της Jοyo καλά και άγια, αλλά έχουν τεράστιο output και δεν είναι εύκολα διαχειρίσιμα κατά τη γνώμη μου - μπροστά τους το Bad Monkey με τα Low-High του είναι σαν να έχεις έναν ενισχυτή στα πόδια σου.  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετα με το που μπορεί να φτάσουν απο θέμα gain...δοκίμασε το ocd που σου πρότειναν τα παιδιά παραπάνω και αν βρείς πουθενά και το mi audio blues pro που είναι εξαιρετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου