Προς το περιεχόμενο

Royal Blood - Ομότιτλος δίσκος


Xristos_Bass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρετανοί οι Royal Blood απο το Brighton. Βlues - garage rock ήχος, διμελές σχήμα μπάσο με πολλα εφέ και τύμπανα, σε φάση White Stripes (άνοιξε δρόμο ο Jack White ;D)

 

Άξιοι προσοχής, εμένα με άρεσαν  ;D, εν συγκρίσει με τους Black Keys μου κέντρισαν πιο πολύ το ενδιαφέρον επειδή καταφέρνει κιθαροήχους με το μπάσο.

 

Τραγούδι απο τον δίσκο τους

 

Teaser

 

Και μια πρόσφατη συνέντευξη του μπασίστα στο no treble

http://tinyurl.com/kggvwad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοί είναι και ένα power το βγάζουνε αλλά για με, την αλήθεια μου να πω, nothing πολυspecial. Τους είχα πρωτοδεί στον Jooles Holland.

 

Το να προσπαθείς να προσομοιώσεις με πολλά μπάσα στην κιθάρα το μπάσο (βλέπε τον Ασπρουλοτσιρίχτρα) είναι λίγο αστείο.

Το να προσπαθείς να προσομοιώσεις με πολλά εφέ την κιθάρα στο μπάσο (βλέπε αυτούς ) είναι υποτιμητικό.

 

Αλλά να ναι καλά το marketing.

Γιατί άλλο είναι ένα συνηθισμένο (αλλά ολοκληρωμένο ηχητικά) τρίο και άλλο είναι ένα ασυνήθιστο (κοίτα-ρε-συ-τι-ωραία-που-ακούγονται-και-είναι-μόνο-δύο-καλά-σκιζουνε-αυχένεσ-φίλως-λαίμαι) ντουέτο.

 

Αντε να αρχίσουμε και τις ερωτήσεις "αδελφός ή άντρας του είναι ο ντράμερ";  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαι ειλικρινής όσες φορές τους άκουσα μου πέρνουσε πόλλες φορές απ'το μυαλό οτι ίσως να ηταν καλύτερα τριμελές σχήμα κίθαρα - μπάσο - τύμπανα αλλά απ' την άλλη μ' άρεσε η εφευρετικότητα του μπασίστα που μ' αυτόν τον τρόπο δίνει άλλη διάσταση στο μπάσο.

 

Το ντουέτο για εμπορικούς λόγους οπως λέει ο audiok δεν το αποκλείω γιατί οι μπάντες δυο μελών είναι καινούρια καραμέλα. Απ' την άλλη, επειδή μ'αρεσει να είμαι ρομαντικός, θέλω να πιστεύω οτι έκατσε έτσι η φάση.

 

...και όντως φέρνουν σε Queens of the Stone Age  ;)

 

Θενκ γιου Κώστα για την φώτο με τα μπλιμπλίκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου