Προς το περιεχόμενο

Jackson dk2l αναβάθμιση


darkRich

Προτεινόμενες αναρτήσεις

..να σας ρωτήσω κάτι...αγόρασα μτχ μια jackson dk2l από ebay και έχει FR jackson lisenced.

Μπορώ να τοποθετήσω FR original ή  schaler χωρίς τροποποιήσεις στο σώμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δε χωράει το original. Είμαι κάτα 80% σίγουρος ότι είναι λίγο πιο πλατύ και θέλει ένα ελαφρύ σκάψιμο στο σώμα.

 

Αλλά γιατί θες να το αλλάξεις;

 

Από περιέργεια πόσο πήγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα πήγε 500€ με μτφ και τελωνείο.. 125€τελωνείο+μτφ+300€ η κιθάρα...αν θυμάμαι καλά..

Θα ήθελα να το αλλάξω κυρίως για ψυχολογικούς λόγους (να γίνει ποιοτικότερη,έστω μόνο στο μυαλό μου) και επιπλέον αρκετά τραγούδια είναι σε drop d..Για το original FR υπάρχει τρόπος με το http://www.dtuna.com/index.php..Στο δικό μου όμως δεν μπαίνει γιατί οι βίδες κρύβονται μέσα στο ξύλο..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://audiozone.dk/index-filer/TremoloInfoProject.htm#jt580

 

Εδώ είναι ό,τι χρειάζεται να ξέρεις για το ζήτημα αυτό. Έχω την ίδια ακριβώς κιθάρα και το είχα ψάξει παλιότερα κι εγώ. Στο λινκ πάντως βλέπω ότι αναφέρουν ότι μπαίνει κανονικά το αυθεντικό Φλόυντ, αλλά δε θυμάμαι γιατί, είχα καταλήξει παλιότερα ότι δε χωράει στη δική μου. Δε θυμάμαι ακριβώς γιατί, αλλά είχαμε μετρήσει τις διαστάσεις και για κάποιον λόγο θα χρειαζόταν μόντα.

 

Τώρα αν αξίζει τέτοια αλλαγή, εσύ το ξέρεις. Καλή τύχη.

 

Αν τελικά προχωρήσεις ενημέρωσε μας αν έκατσε καλά η αλλαγή (ποτέ δεν ξέρεις).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωράει κανονικότητα απλά θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις τα post από το JT-580LP.

 

Τα posts του floyd είναι κάτι δέκατα πιο χοντρά και δεν χωράνε.

 

Καλές μόντες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου