Προς το περιεχόμενο

Συνδεση 2 κιθαρων σε εναν ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολη η σκεψη μου ξεκινησε με το να κουβαλαω εναν ενισχυτη να παιζω με μια κιθαρα με ABY στις δυο εξοδους κ να κανω την ρυθμικη κιθαρα με boss loop station στο Input 2 και την solo guitar input 1.Ο λογος ειναι οτι οταν συνδεω το boss loop station φαινεται καθαρα η ψηφιακουρα , πραγμα που δεν θελω στα solo.Οποτε με αυτον το τροπο εχω κ την ρυθμικη κιθαρα οπου θελω κ solo χωρις να περναει ψηφιακο κυκλωμα.Αλλα δε ξερω αν θα χαλασει ο ηχος μου επειδη παιζει κ η input 2 μαζι, το μονο που ξερω ειναι οτι η ενταση μειωνεται.Απλα εγραψα αυτο το θεμα γιατι βρισκω την απαντηση που θελω κ ειναι πιο ευκολο κ κοινο κ για αλλες περιπτωσεις. Ευχαριστω για το χρονο ολων σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στελνω την γνωμη μου, για τις δοκιμες που εκανα με το αυτι. Δοκιμασα τις κιθαρες στο Input 1 κ Input 2 μαζι, μονο η ενταση ακουω να μειωνεται, οταν δυναμωνα το ενισχυτη στην ιδια ενταση οσο με τη μια κιθαρα στο input 1, ακουγοταν ακριβως το ιδιο. Εαν υπαρχει διαφορα θα ειναι ελαχιστη, δεν μπορω να την ξεχωρισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου