Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για Μαγνήτες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια και καλως σας βρηκα στο φορουμ!

Εχω μια ibanez xpt700 bk με DiMarzio D Activator σε bridge και neck. Δεν εχω καποιο παραπονο αλλα αυτον τον καιρο ακουω πιο prog πραγματα (dream theater) και θα ηθελα να αλλαξω καπως τον ηχο μου, γι'αυτο και σκεφτηκα να αλλαξω μαγνητες. Ισως να μου πειτε: αν θες Petrucci, παρε petrucci signature. Αλλα ηλπιζα για μια πιο "ψαγμενη" απαντηση. Ασχολουμαι μερικα χρονια με το οργανο, αλλα ποτε δεν εψαξα το θεμα των μαγνητων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαγνήτες σου είναι μια χαρά για το είδος. Ο ενισχυτής σου μάπα για κάθε είδος.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια και καλως σας βρηκα στο φορουμ!

Εχω μια ibanez xpt700 bk με DiMarzio D Activator σε bridge και neck. Δεν εχω καποιο παραπονο αλλα αυτον τον καιρο ακουω πιο prog πραγματα (dream theater) και θα ηθελα να αλλαξω καπως τον ηχο μου, γι'αυτο και σκεφτηκα να αλλαξω μαγνητες. Ισως να μου πειτε: αν θες Petrucci, παρε petrucci signature. Αλλα ηλπιζα για μια πιο "ψαγμενη" απαντηση. Ασχολουμαι μερικα χρονια με το οργανο, αλλα ποτε δεν εψαξα το θεμα των μαγνητων

 

Συμφωνώ απόλυτα με τα παιδιά πιο πάνω. Μην πέφτεις στη λούμπα των μαγνητών. Αν δεν έχεις καλό ενισχυτή τότε ότι και να κοτσάρεις πάνω δε θα ακούγεται καλά. Κράτα τα λεφτά οσυ και επένδυσε σε ένα μικρό λαμπάτο μέχρι 15 watts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα σου λενε..ασε το κιθαρονι ησυχο και παρε ενα ενισχυτη λαμπατο μεχρι 15 watts MAX.......................................................μετα θα χαμογελας  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παρα πολυ παιδια! περισσοτερα comments ειναι επισης ευπροσδεκτα!  ;) ;)

Καμια συγκεκριμενη προταση για ενισχυτη? οχι μεγαλο budget, μικρος ενισχυτης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ποσο οχι μεγαλο budget ενοεις αλλα το συγκεκριμενο ενισχυτακι ειναι ολα τα λεφτα

http://www.thomann.de/gr/vht_special_6_combo_ultra.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου