Προς το περιεχόμενο

Τι βερνίκι είναι το Clear Gloss της Warmoth?


koap4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, αλλά δεν είναι απο αυτό, την κιθάρα τη φτιάχνω εναμιση χρόνο, περισσότερο ασχολήθηκα με το θέμα του μπράτσου. το σώμα και το Hardware το είχα στήσει εξ' αρχής. Σ αυτόν τον ενάμιση χρόνο έχω αλλάξει 4 μπράτσα.  το τελευταίο που είχα ήταν ένα πολύ καλο Fender ΜΙΜ αλλά δεν είχε Jumbo τάστα. Στο μυαλό μου έιχα τον ήχο του, μόλις έβαλα το Warmoth με καινουργιες χορδές, ρόπαλο όπως ήταν, μουντάθηκε ελάχιστα η ΜΙ (σε συγκριση με το Fender) και αυτό με χάλασε λίγο κατα τ' άλλα μαμούσε. Τώρα όχι απλά μου θυμιζει το προηγούμενο αλλά είναι και πολύ γλυκοτερο, ευκολόπαιχτο και με τα πεταλια  BOX oF ROCK και το Flex DRIVE βγάζει αυτή την SR-Αρβίλα  ;D

 

Γι' αυτό γράφω ότι μου έκανε εντύπωση, δεν το περίμενα, αν κάποιος κατέχει το θέμα και  μπορεί να το εξηγήσει ας γράψει να μάθουμε και οι υπόλοιποι. Το λέπτυνα πολύ λιγο, όπως είπα 2-3 χιλ άντε να είναι 4.

 

Απο την εμπειρία μου διαφορετικά μπράτσα - διαφορετικός ήχος αλλά το ίδιο μπράτσο άλλά λίγο πιο λεπτο δεν το είχα συναντήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2Κ είναι πολύ καλό...είναι ότι και το poly στις κιθάρες....αλλά επειδή είναι 2 συστατικών με το που θα το ανοίξεις "ζει" για 2-3 μέρες το πολύ, κάτι που το κάνει ασύμφορο για ένα απλό decal

την 2η μερα μετα το ανοιγμα, σε μενα, αρχισε να πεταει συμπηκνωμενα σταγονιδια...το ειχα σε θερμοκρασια χωρου περι τους 25 βαθμους...ευτηχως δεν μου εκανε μαγαλη ζημια. ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την 2η μερα μετα το ανοιγμα, σε μενα, αρχισε να πεταει συμπηκνωμενα σταγονιδια...το ειχα σε θερμοκρασια χωρου περι τους 25 βαθμους...ευτηχως δεν μου εκανε μαγαλη ζημια. ???

 

Εχεις δίκιο, γι αυτό άλλωστε επισήμανα ότι το συγκεκριμένο λούστρο, παρ ότι γράφει 2Κ από την εταιρεία, δεν πρέπει να είναι. (δεν ξέρω γιατί το γράφουν 2Κ). Είχα ένα για έξι μηνες και συνεχιζε να ψεκάζει κανονικά. Πάντως το σπρέυ έχει δυο τρύπες ψεκασμού στη βαλβίδα και ψεκάζει  σαν πιστόλι και στρώνει ομοιόμορφα. Εχω δοκιμάσει πολλά σπρέυ που άλλα ψεκαζαν σαν νεροπίστολα και αλλα έφτυναν σαν καμήλες. Τυχαία μου το είχε προτείνει ένας καταστηματάρχης κάποια στιγμή και το ξαναπήρα τώρα για να κάνω τη δουλειά μου. Επίσης κοστίζει γύρω στα 6 ευρώ, αν ήταν πραγματικό 2Κ θα το πλήρωνα κανα 15άρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο λεω:

https://www.louis.de/en/artikel/colormatic-2k-clear-coat-satin-gloss-200-ml/10004457

 

το ειχα αγορασει τον Ιουνιο του 2012 (τοτε ειχα βαψει μια le paul) περιπου 17 με 18 ευρω...την 2η μερα με προδωσε. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου