Προς το περιεχόμενο

Τα εντυπωσιακότερα outro


Stoyo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άκουσα μετά από καιρό ένα τραγούδι, πιστεύω πολύ υποτιμημένο, που όταν το πρωτάκουσα έπαθα την πλάκα μου με το outro. Όταν ακούτε τη λέξη outro ποιο τραγούδι σας έρχεται στο μυαλό, ποιο δε μπορειτε να ξεχάσετε λόγω του outro του και γιατί;

 

Εδώ, το παραλήρημα-ντελίριο ξεκινάει στο 3:40 (όχι ότι και πριν είναι χαλαρά, ακούστε από την αρχή να μπείτε και στο κλίμα) με τα τύμπανα, πιάνο και 2α φωνητικά να μπουρλωτιάζονται και να απογειώνουν το κομμάτι στην εξώσφαιρα... ότι νάναι λέω αλλά πιστεύω καταλαβαίνετε ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

^πολυ ωραιο

 

4:05

[flash=200,200]https://www.youtube.com/watch?v=XmSdTa9kaiQ

 

5:38

[flash=200,200]

 

6:18

[flash=200,200]

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5:37

[flash=200,200]https://www.youtube.com/watch?v=mpAkMk0phOs

 

3:45

[flash=200,200]

 

3:47

[flash=200,200]

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, και πηγα να το ξεχασω. Μα τι σολαρα ριχνει ο τυπος!

 

4:10

[flash=200,200]

 

Αυτά από μενα για σημερα. :)

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το αγαπημένο μου outro μακράν του δεύτερου. Και solάρα και riffάρες, γενικότερα κομματάρα απίστευτη.

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολλα. Παρακατω τα 5 πρωτα που μου ηρθαν στο μυαλο.

 

απο το 7:35

 

απο το 3:20

 

απο το 3:03

 

απο το 2:50 ;D

 

απο το 2:48

https://youtu.be/hricsCPETDA

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, και πηγα να το ξεχασω. Μα τι σολαρα ριχνει ο τυπος!

Με το που διάβασα για τη σολάρα που έγραψες μου ήρθε αμέσως στο μυαλό το παρακάτω που επίσης έχω να το ακούσω χρόνια... ένας από τους λόγους που ήθελα να μάθω κιθάρα και ο ίδιος λόγος που σταμάτησα να μαθαίνω ;D

 

Όχι ακριβώς outro αλλά δεν υπάρχει και διακριτή γραμμή. Μετά το μέσο ξεκινάει ένας χαμός και τραβάει μέχρι να τον κάνει fade out ο ηχολήπτης φωνάζοντας αγανακτισμένος "Κάνε επιτέλους ένα ρημαδοκλείσιμο να πάμε να φάμε τίποτα >:( " ... φήμες λένε ακόμα συνεχίζει να σολάρει πάνω στο trus rod :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου