Προς το περιεχόμενο

alnico VS ceramic


zithon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν μπορουσες να μου προτεινεις καποια μοντελα θα με εσωζες!

 

Καλά, αν είναι να σε σώσω! :lol: :lol:

 

Κοίτα τους FRED και Paf Pro, για πιο high gain καταστάσεις ενδιαφέρων δείχνει ο D-Sonic για τον οποίο πολλοί λένε καλά λόγια στο ernieball forum. :wink:

 

Πάντα μιλάμε για bridge έτσι?

 

Δες στο site της Dimarzio τους συνδιασμούς που προτείνει γι'αυτούς τους μαγνήτες (neck+bridge).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορουσες να μου προτεινεις καποια μοντελα θα με εσωζες!

 

Δοκιμασμένο Dimarzio σετάκι είναι Tone Zone γιά bridge, μπόλικα καί καλά μασαία καί Humbucker from Hell(!!!) γιά neck ο οποίος έχει ήχο καθαρό κοντά σε single coil. Δεν θα χάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Seymour Duncan George Lynch Screaming Deamon ή Jeff Beck (πιό ήπιος λίγο). Πάντως ο Lynch έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ γκαζάτο ήχο! Πάρτον και θα με θυμηθείς... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια ibanez rg505 και της εχω dimarzio tone zone (bridge) και air norton (neck). Γενικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Seymour Duncan George Lynch Screaming Deamon ή Jeff Beck (πιό ήπιος λίγο). Πάντως ο Lynch έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ γκαζάτο ήχο! Πάρτον και θα με θυμηθείς... :wink:

 

Μάλιστα κάτι που μου άρεσε όταν τον άκουσα τον Screaming Demon είναι τα "καμπινάτα" μπάσα του :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και σου εχουν ηδη προταθει διαφορα μοντελλα και κινδυνευουμε να σε μπερδεψουμε περισσοτερο επιτρεψε μου να σου πω τα εξης:

 

Νομιζω οτι μπορεις να αποφυγεις τον Invader καθως ειναι τοσο πουσαρισμενος που εχει τελειως ψευτικο ακουσμα.......επιπλεον δεν ειμαι φαν της Dimarzio καθοτι εχουν ενα καπως συνθετικο ηχο (με εξαιρεση τον paf pro) και επουδενι λογο δεν θα διαλεγα τον tone zone.....σκετο mud και επιπλεον ειναι ο ορισμος αυτου που λεμε συνθετικος dimarzio ηχος.....(βεβαια εσενα μπορει να σου αρεσει ο ηχος των dimarzio περισσοτερο οποτε καλο θα ηταν να δοκιμασεις πρωτα)

 

Οπως σου προταθηκε ηδη θα κοιταζα προς duncan και πιο συγκεκριμενα το σιγουρο χαρτι που ειναι ο JB.......αν θες κατι παραπανω και λιγο πιο αγριο τοτε Duncan Distortion...........αυτα εφοσον μιλαμε για την bridge pos.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μπηκα ξανα στην seymour duncan και ξανα ειδα και ακουσα καποια απο τα μοντελα μου μου προτεινεται.φυσικα το πως ακουγονται στα δειγματακια της σελιδας σιγουρα δεν ειναι για να βασιζεσαι!συγκρινα τον JB με τον sh-6 distortion και τον invader. ο invader μου φανηκε πολυ μουντος επειδη του λειπουν αρκετα πριμα, ο JB ειναι γαματος αλλα ειναι πιο vintage ο ηχος του απο αυτον που θελω αυτη τη στιγμη, και ο distortion ειναι αρκετα πιο αξιολογος απο τον invader και στα καθαρα αλλα και στα βρωμικα. ελπιζω να μην το μετανιωσω μονο!

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου αν τον ταιριαξεις τον invader με σωστο ξυλο ειναι αρκετα καλος. Τον εχω σε alder και ειναι πολυ καλος στην παραμορφωση. Τα palm mutes βγαινουν πολυ καλα και οι ψηλες συχνοτητες δεν κρυβονται οπως στα κλιπς της Seymour duncan. Βεβαια απο καθαρα... χαιρετα μου τον πλατανο. Αλλα με τον distortion δεν θα πεσεις εξω ακομη και αν δεν εισαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου