Προς το περιεχόμενο

ηλεκτρικη κιθαρα σε home cinema???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια και καλη χρονια! ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει η δυνατοτητα να συνδεσω την ηλεκτρικη κιθαρα στο home cinema  του δωματιου μου. αν γινεται δλδ να συνδεσω την κιθαρα απευθειας η πρωτα στον ενισχυτη και το ενισχυτη στο home cinema? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω γιατι θες να το κανεις αυτο αλλα χαλαρωσε λιγο πριν τα ανατιναξεις!

 

Απο ενισχυτη (και ξεκινωντας παντα με χαμηλα το volume) βγες απο την εξοδο τον ακουστικων και πηγαινε στον ενισχυτη του home cinema, κοιτα ολα τα volume να ειναι στο μηδεν. Απο καμμια αλλη εξοδο ομως (ειδικα κοιτα μη βγεις απο καμια εξοδο για καμπινα....)

 

Για να πας απευθειας στον ενισχυτη του home cinema θες καποια συσκευη που να σου ριξει την εμπεδηση λογικα, πχ καποιο πεταλι που να βγαζει χαμηλη εμπεδηση ή καποιο di. Προτιμησε εισοδο line in.

 

Ολα αυτα βεβαια κακως στα γραφω μιας και δεν εχεις κανει τον κοπο να παραθεσεις κανενα στοιχειο για τον εξοπλισμο σου, ουτε μοντελα, ουτε πληροφοριες εισοδων / εξοδων, ουτε φωτογραφιες. Θυμησου του για το μελλον - οι απαντησεις που θα παιρνεις θα ειναι το πολυ τοσο καλες οσο οι ερωτησεις.

 

Καλη χρονια και με προσοχη, διπλοτσεκαρε πριν κανεις οτιδηποτε μιας και μπορει να κανω λαθος, θα σου απαντησουν και αλλα παιδια λογικα.

 

 

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε ...απλα ο ενισχυτης μου ειναι πολυ κακος και ελεγα μηπως μεσω του home cinema ειχα καλο αποτελεσμα...εχω εναν marshall mg15fx και το bossds1 kai home cinema ενα lg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε ...απλα ο ενισχυτης μου ειναι πολυ κακος και ελεγα μηπως μεσω του home cinema ειχα καλο αποτελεσμα...εχω εναν marshall mg15fx και το bossds1 kai home cinema ενα lg

 

Μια χαρά είναι ο συγκεκριμένος ενισχυτής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο καθαρο καλος ειναι...σε overdrive kai distortion ομως ειναι χαλια.μια απλη συγχωρδια βαρας και η λασπη παει συννεφο..ξεσηκωνονται τα τζιτζικια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο καθαρο καλος ειναι...σε overdrive kai distortion ομως ειναι χαλια.μια απλη συγχωρδια βαρας και η λασπη παει συννεφο..ξεσηκωνονται τα τζιτζικια!!!

και περιμένεις το LG να φυσάει σε overdrive και distortion;

 

Μάλλον πιο πολύ απ΄ όλα βαρέθηκες το LG και θες καινούριο Home Cinema και προσπαθείς να το ανατινάξεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ειναι ολοκαινουριο....δεν περιμενω...δεν ξερω γι αυτο εγραψα σε φορουμ...αν ηξερα δεν θα ρωτουσα

 

Αστειεύομαι φυσικά :) καλύτερα μην το ζορίσεις δεν πρόκειται να επιτύχεις αυτό που φαντάζομαι ότι θες να επιτύχεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχεις δικιο..απλα μου την εχει δωσει με αυτον τον ενισχυτη κ επειδη δεν υπαρχει μια ψαχνω οτι μπορω μηπως κ βελτιωσω τον ηχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο καθαρο καλος ειναι...σε overdrive kai distortion ομως ειναι χαλια.μια απλη συγχωρδια βαρας και η λασπη παει συννεφο..ξεσηκωνονται τα τζιτζικια!!!

  Και στο Home cinema σου τα καθαρά θα τρώγονται, αλλά τα βρώμικα όχι....! Θα είναι πολύ χειρότερα από τον Μαρσαλάκο. Μήπως δεν κάνεις κάτι σωστά με τον ενισχυτή σου; Οι Μαρσαλ Mg δεν έχουν και το καλύτερο όνομα..., αλλά όχι κι έτσι!  Χαζό αυτό που θα πω αλλά.... ::)... με τα bass-middle-treble- reverb και gain πειραματίστηκες; Την κιθάρα σου την κούμπωσες σε άλλον ενισχυτή μπας και φταίει αυτή, ας πούμε οι μαγνήτες της να είναι πολύ κοντά στις χορδές, ή τα  ηλεκτρικά της να τά'παιξαν;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου