Προς το περιεχόμενο

Far from home


happydreamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φρέσκο φρέσκο!

Να σας πω ότι δεν είμαι ευχαριστημένος με τα φωνητικά αλλά το προσπάθησα αρκετά και δεν μου βγαινε. Δεν ξέρω, ίσως δεν μου πάει το στυλ; :-\

Οπως και να χει... Enjoy!

far_from_home.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρέσκο φρέσκο!

  Άν σου πω ότι ακούγοντάς το (με ακουστικά.... :-[) η γυναίκα μου τηγανίζει ψάρια..... ;D  Λοιπόν, ευτυχισμένε ονειροπόλε, παρ'όλο που δεν είναι το είδος μου (το punk), μου ψιλοάρεσε, αν και η μελωδία "κάτι" γνωστό μου θύμισε... ::) (δεν θυμάμαι τώρα τι).  Πάντως αυτός ο "πομπώδης" τρόπος που το τραγουδάς, μου ακούγεται λίγο παρωχημένος!     

  Η φωνή σου, έχω ξαναγράψει, μου αρέσει, απλώς εδώ κάτι δεν μου κολλάει!

Άαα μην το ξεχάσω, ανέβασε λίγο την lead!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και μένα με ψιλοχάλασε το αποτέλεσμα αλλά έριξα αρκετή δουλειά και μου φάνηκε κρίμα να μην του δώσω την ευκαιρία να φανεί χρήσιμο μέσω του σχολιασμού που θα αποσπάσει.

αν και η μελωδία "κάτι" γνωστό μου θύμισε... ::) (δεν θυμάμαι τώρα τι).

Οταν το πρωτοέγραφα (πριν δυο χρόνια σχεδόν) ήμουν φουλ επηρεασμένος από τους Menzingers, δεν ξέρω αν τους γνωρίζεις.

Άαα μην το ξεχάσω, ανέβασε λίγο την lead!

Το ξερα!  >:(

 

Θένκιου cigaret! Ελπίζω τα ψάρια να ήταν εξίσου φρέσκα και να σου άρεσαν περισσότερο απ' το κομμάτι! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε το καναδυο τονους πανω.

Να γκαζωσει λιγο η φωνη. 

Και τα παιξιματα στα οργανα λιγο πιο "νευρικα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερο.

Νομιζω παει κι αλλο πιο ψηλα.

Βαλε και μπασακι να γεμισει.

Δεν θα εβαζα τα τυμπανα στην αρχη.

Θα ντουμπλαρα (απο τη στιγμη που θα μπει φουλ τεμπο το κομματι) τις κιθαρες Left Right να παρουν ογκο

Τιποτα back vocals?

Τη lead λιγο πιο δυνατα.

 

Δικο σου ειναι? Πολυ ωραιο τραγουδι ειναι.

Μπορει να γινει σουπερ αν το δουλεψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω παει κι αλλο πιο ψηλα.

Πίστεψέ με, δεν πάει!  :-\

Βαλε και μπασακι να γεμισει.

Μα έχει μπάσο. Μάλλον το χω θάψει...

Θα ντουμπλαρα (απο τη στιγμη που θα μπει φουλ τεμπο το κομματι) τις κιθαρες Left Right να παρουν ογκο

Θα σου πω τι κατάλαβα και θα μου πεις αν κατάλαβα σωστά. Ενα take σε δυο κανάλια. Ενα τέρμα δεξιά, ένα τέρμα αριστερά. Σωστά;

Τιποτα back vocals?

Δοκίμασα, δεν μου κατσαν και παραιτήθηκα από την ιδέα.

Δικο σου ειναι? Πολυ ωραιο τραγουδι ειναι.

Μπορει να γινει σουπερ αν το δουλεψεις.

Ναι, δικό μου. Χαίρομαι που σου αρέσει. Η απειρία μου δυστυχώς στέκεται εμπόδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψέ με, δεν πάει!  :-\Μα έχει μπάσο. Μάλλον το χω θάψει...Θα σου πω τι κατάλαβα και θα μου πεις αν κατάλαβα σωστά. Ενα take σε δυο κανάλια. Ενα τέρμα δεξιά, ένα τέρμα αριστερά. Σωστά; Δοκίμασα, δεν μου κατσαν και παραιτήθηκα από την ιδέα.Ναι, δικό μου. Χαίρομαι που σου αρέσει. Η απειρία μου δυστυχώς στέκεται εμπόδιο...

Ελα βρε που δεν παει. Προσπαθησε αλλη μερα.

Ανεβασε μπασο ντε, μονο κιθαρα ακουγα.

Ντουμπλαρισμα ειναι να γραφεις δυο ολοιδια πραγματα και να τα βαζεις αριστερα δεξια.

Ποσο αριστερα δεξια παιζεται. Αλλου το βαζεις 100% αριστερα δεξια και αλλου λιγοτερο εως πολυ λιγοτερο.

 

pop killer εχεις για το μικροφωνο?

Τι μικροφωνο ειναι? δυναμικο?  Φτιαξε λιγο eq, βαθακι.

Διαβασε τα αρθρα του φορουμ για εγγραφη και μιξη να παρεις ιδεες.

Επισης ακου πολυ και προσεκτικα μουσικη. Ακου πως ενορχηστρωνουν να παιρνεις ιδεες και βαζε και τις δικες σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ένα δυναμικό των 40 ευρώ. Χωρίς pop killer. Ξέρω ότι δεν μπορώ να κάνω πολλά με αυτό όμως θεωρώ ότι είναι άλλα που έχω να διορθώσω ακόμα (τεχνική κλπ) πριν επενδύσω σε καλύτερο μικρόφωνο. Για να μην αναφέρω και ότι δεν είμαι καθόλου για έξοδα στην παρούσα φάση.

 

Εχω διαβάσει κατά καιρούς άρθρα για τη μίξη αλλά χάνομαι πολλές φορές γιατί οι γνώσεις μου είναι καθαρά εμπειρικές. Οπως και να χει, ντούμπλαρα την κιθάρα όπως μου πες, επίσης ντούμπλαρα και τη φωνή και της έδωσα και ένα ελαφρύ delay στο ένα κανάλι καθώς και λίγο βάθος (δεν νομίζω ότι ταιριάζει περισσότερο). Επίσης ανέβασα τη lead και το μπάσο.

 

Σ' ευχαριστώ για τον χρόνο σου και τις συμβουλές σου! :)

far_from_home_3.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου