Προς το περιεχόμενο

Αντίθετος στα ιδανικά μου αλλά εκτιμώ την δουλειά του;


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα.. πως να το φροντίσω; Προφανώς, ανοίγουν και ευημερούν διότι κάποιους ενδιαφέρουν. Είναι δυνατό να τους βάζεις εσύ χέρι; Συζήτα ότι θέλεις και άσε και τους άλλους να συζητούν ότι θέλουν.

 

Κατά τη γνώμη μου, το θέμα που διατυπώνεται στον τίτλο του παρόντος νήματος έχει τεράστια σημασία, με την έννοια ότι όλοι το έχουμε σκεφτεί και έχουμε ίσως διστάσει.

 

Είναι λογικό να πετιέται κάποιος σε ένα θέμα που δεν τον ενδιαφέρει και να λέει "ξου";

 

???

!!!!Το διαστρεβλωνεις μια χαρα. Σε ευχαριστω.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 157
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

!!!!Το διαστρεβλωνεις μια χαρα. Σε ευχαριστω.

 

Τιποτε δεν διαστρεβλωνω. Οσα γραφτηκαν ειναι εκει, για να τα διαβασει ο καθενας (σορυ για την ελλειψη τονων).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία σημείωση προς αυτούς που θα προτιμούσαν να μην υπάρχει το παρόν νήμα : ρε παιδιά, μήπως εσείς είσαστε σε λάθος φόρουμ (ή σε λάθος σύμπαν, γενικότερα).

 

Ουδέν αναληθέστερον σε ό,τι με αφορά: είναι από τα πιο ενδιαφέροντα θέματα εδώ και καιρό (έστω κι αν προέκυψε από off-topic και καισαρική, δεν πειράζει).

Μακάρι να συζητούσαμε επί του θέματος και όχι για το ποιός την έχει αριστερότερη, δεξιότερη κλπ ::)

 

Είδατε κανέναν να γκρινιάζει με τις Ολύμπιες κιθάρες (και άλλες αδιανόητες μαλακίες) δέκα μέρες τώρα;

 

Ουκ ολίγους. Και στο thread που αναφέρεις (και μάλλον διάβασες διαγώνια, λογικό είναι), και στις Αναφορές στο συντονιστή.

Καμιά μουσική κουβέντα δεν περισσεύει εδώ. Τώρα αν ορισμένοι θέλουν να χέζουν εδώ που τρώμε, δε φταίει ο ταλαίπωρος που εμφανίζεται ξαφνικά με τη σφουγγαρίστρα.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που προσπάθησα να πω (έστω, εκφραζόμενος σε υπερβολικό τόνο), είναι : ας συζητά ο καθένας ότι αισθάνεται πως τον αφορά, εφ' όσον δεν βρίζει κανέναν από τους παρευρισκόμενους, τουλάχιστον.

 

Η μουσική είναι τεράστιας εμβέλειας ζήτημα, απτόμενη της ίδιας της Ιστορίας της Ανθρωπότητας. Δεν θα πω εγώ (ή όποιος άλλος) που αρχίζει και που τελειώνει.

 

Τις κιθάρες του Ολυμπιακού, δεν τις διάβασα ΚΑΘΟΛΟΥ, αλλά (όντως) είναι δέκα μέρες τώρα που (επειδή μπαίνω από το κινητό μου, κυρίως) τις βλέπω παντού και ασταμάτητα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο 1 πράγματα θέλω να πω . Την άποψη μου για το θέμα θα την κρατήσω για μένα γιατί εύκολα εκτροχιαζομαστε

 

Ο Φιλ Ανσελμο δεν είναι ΟΙ ΠΑΝΤΕΡΑ ....Ούτε οι ΝΤΑΟΥΝ για να χαρακτηριστεί η μπάντα σύμφωνα με το θολό του το μυαλό

 

Ισχύει γενικά για τις μπάντες που ουτε προσωποκεντρικές είναι , ούτε στιχουργικά αναφέρονται σε πεποιθήσεις

 

Το αυτό και για τους Deathspell Omega . Αν και σε αυτούς έκανα εξαίρεση γιατί μιλάμε για έναν ον που αδίκως καταναλώνει το οξυγόνο του πλανήτη . Αλλά δεν θα χαρακτηρίσω κάποιον που είτε δεν γνωρίζει είτε το προσπέρασε καθώς η μουσική τους είναι άσχετη

 

Για τον μέγιστο Μαηκλ Τζάκσον , προσωπικά διατηρώ επιφυλάξεις για το αν έπραξε ο,τι κατηγορήθηκε

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η espresso είναι νέο μέρος του forum; Και που είναι;  ???

 

Είναι ένα υπομέρος του Noiz , όπου επιτρέπονται «πολιτικές» συζητήσεις.

Αν θες να μπορείς να το δεις και να γράφεις εκεί, στείλε Pm στον Yameth.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H διατήρηση υψηλού επιπέδου ή έστω ενός επιπέδου σε ένα φόρουμ (και μάλιστα όχι αμιγώς τεχνολογίας, διότι εκτός από κιθάρες κλπ και μηχανήματα μπαίνει και ο παράγοντας κολοκυθόπιττα, κοινώς slash my ass ή iron maiden και ξερό ψωμί) όπου μπορεί να συναντιώνται 15άρηδες (πολύ είπα) έως και 60βάλε (λίγο είπα?) δεν είναι εύκολη δουλειά.

Ιδίως μάλιστα όταν η κάτω πλευρά του ηλικιακού ορίου είναι εκεί που βράζει το αίμα.

Από την άλλη ένα τέτοιο αυστηρό περιβάλλον με αποκλεισμούς και μετακινήσεις χωρισμούς νημάτων δεν είναι και το πιό ενδιαφέρον και ευχάριστο από όλους εμάς που θέλουμε το βραδάκι που γυρίζουμε σπίτι να πούμε και μαμιά καλακία και να πούμε για ξύλα και για σύρματα.

 

Τέτοιου είδους αντιπαραθέσεις (συνήθως άνευ ενδιαφέροντος για την συντριπτική πλειοψηφία των λιγοστών θαμώνων - είναι αλήθεια - του νοιζ) πλέον με αφήνουν αδιάφορο καθώς τις έχω ζήσει επί σχεδόν δυό δεκαετίες σε άλλα φόρα, είτε ως διωκώμενο "άτακτο" μέλος, είτε ως "τιμωρός δίκαιος ? συντονιστής"

Νομίζω όταν επικεντρωνόμαστε στα ξύλα και τα κόκκαλα (έστω πλαστικά) υπάρχει λιγότερη πιθανότητα φασαρίας.

Και εγώ δεν θέλω να βλέπω τέτοιου είδους νήματα, είτε από σπόντα, είτε από παρεκτροπή αρχικών νημάτων είτε από λάθος.

Προσωπικά μου δημιουργεί μια απίστευτη διάθεση απλής φυλλομέτρησης των σελίδων για μισό λεπτό και καταφυγή στο fb ή στο youtube ή τις περισσότερες στα ξύλα εντός δωματίου.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπου μπορεί να συναντιώνται 15άρηδες (πολύ είπα) έως και 60βάλε (λίγο είπα?) δεν είναι εύκολη δουλειά.

Ιδίως μάλιστα όταν η κάτω πλευρά του ηλικιακού ορίου είναι εκεί που βράζει το αίμα.

 

Επέτρεψε να διαφωνήσω όσο για την -μη- ωριμότητα των σημερινών νέων , όσο και για την αντίστοιχη των μεγαλύτερων

 

Επίσης επέτρεψε μου να κρατώ επιφυλάξεις για το πλήθος των νεαρών μελών του φόρουμ

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ας γράψουμε τα αυτονόητα.

Το θέμα , είναι όπως όλα τα θέματα του noiz.

Σε κάποιους φαίνεται ενδιαφέρον, σε κάποιους άλλους όχι.

Όσοι θέλουν συμμετέχουν, όσοι θέλουν δεν συμμετέχουν.

Εφόσον δεν παραβιάζονται κανονισμοί, έχει λόγο ύπαρξης (όπως και όλα τα άλλα).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου