Προς το περιεχόμενο

Who Snatched My Space Oddity Vinyl-pipityri


pipityri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

πολύ καλό volume balance μεταξύ των οργάνων και ευδιάκριτες "σωστά" απλωμένες οι θέσεις τους στην σκηνή...

πολύ καλή προσπάθεια... αν έχω κάτι για γκρίνια είναι η "φυσικότητα" σε ήχο και εκτέλεση που δεν φτάνει στα αυτιά μου... κι αυτό όμως μόνο αν υπήρξε στις επιδιώξεις σου...

 

Νίκο, αυτό ακριβώς  είναι που ήθελα να συζητηθεί. Προσπάθησα να πετύχω καλή ισορροπία και, όπως λες, να απλώσω "σωστά" τα όργανα. Κάτι τα κακής ποιότητας ηχεία, κάτι η απειρία, δεν μπορούσα να εκτιμήσω το τελικό αποτέλεσμα. Το ότι γνωρίζω το κομμάτι, τι παίζει η κάθε φωνή ξεχωριστά, επίσης δεν βοηθάει γιατί τις φωνές εγώ τις ακούω, ούτως ή άλλως. ;D

Για την φυσικότητα στην εκτέλεση δεν υπήρξε ιδιαίτερη μέριμνα.  Η παρτιτούρα στο Sibelius έχει articulation marks, αλλά τώρα που το σκέφτομαι δεν έχω βάλει δυναμικές.  Ίσως κάποια στιγμή τις βάλω και δουλέψω με το νέο midi αρχείο.

Για την φυσικότητα στον ήχο, δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω κάτι.  Τα δείγματα αυτά είναι τα καλύτερα που έχω αυτή τη στιγμή. Να σου πω την αλήθεια, στην παρούσα δεν με πολυνοιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου