Προς το περιεχόμενο

Same Old Night -Ενα δικο μου Τραγουδι.


ΝτεντΤΖΟ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.Ενα κομματι μου που εχει γραφτει πριν καμια 15 περιπου χρονια και επιτελους πλεον με την βοηθεια της τεχνολογιας καταφερα να το αποτυπωσω οπως περιπου ηθελα απο τοτε.

Ειναι βραδυ σε ενα ξεχασμενο μπαρ της Νεας Υορκης ή οποιας αλλης Μεγαλουπολης με ποτο ,μοναξια και κακη τυχη γενικα.Ελπιζω να σας αρεσει.Το αρχειο σε wav στο Box .

 

https://app.box.com/s/7g8r0uq67areucrn7lbat5erl7cw7n92

Fuzzz Offff!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η Λάρισα σου έκανε καλό Γιωργάρα... :D 

Λες και άκουγα τον ίδιο τον Bob Dylan

  Βάλε και τον Tom Waits μέσα, για να δέσει το γλυκό, BlackCrow81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε και τον Tom Waits μέσα, για να δέσει το γλυκό, BlackCrow81

Σωστος ο Φωτης,βοηθαει σ'αυτο εκτος της φωνης και το "μεθυσμενο"πιανο νομιζω.

Δυνατο,μπραβο Τζορτζ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω παιδια .Η παραγωγη πως σας φανηκε ?Η μιξη κτλ.Εχει γινει μαστερ στο τελικο αρχειο.Παντα κρινωντας σε ερασιτεχνικο επιπεδο.

Fuzzz Offff!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Λοιπόν, αν και δεν είμαι ο ειδικότερος για να "κριτικάρω" :-\ την παραγωγή-μίξη σου, στα ακουστικά μου (φθηνά...) τα τύμπανα και λιγότερο το μπάσο, μου ακούστηκαν με πολύ reverb, τα ήθελα πιο μπροστά. Ειδικότερα το ταμπούρο είναι "αόρατο" εν αντιθέσει με το hi-hat που είναι κάμποσο μπροστά. Τρομπέτα, sax (που τους-τον βρήκες ρε θηρίο...; ), πιάνο, φωνή, μια χαρά!                           

    Υ.Γ.  Συνθεσάρα και φωνάρα  ΝτεντΤΖΟ......! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό!!!!

 

Στη μίξη λίγο το reverb που ανέφερε ο φίλος cigaret13 στα κρουστα και το μπάσο και ισως λιγότερο στο πιάνο γιατί πνίγονται και χάνεται η ατάκα, το groove, λασπώνει.

 

Πραγματικά αξίζει να το βελτιώσεις σε αυτό, για να ακουστεί καλύτερα.

Μπράβο, εύγε!!!!!

Και ωραία ερμηνεία.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο πρακανα με το Dark&Long reverb απο cubase μαλον .Στα τυμπανα αν ειχα αφησει τα οριτζιναλ σετινγκς μαλον δεν θα ειχα προβλημα αλλα εριξα λιγο το ταμπουρο γιατι σε εαυτα τα μπλιμπλικια μονο ταμπουρο ακουω σε φασεις.Τεσπα καλα τα σχολια παιδια και θα τα τσεκαρω σιγουρα.Ηθελα με το ριβερμπ να δωσω μια μπαροβια αισθηση ,καπως λαιβ γιαυτο ισως προτιμησα κατι τετοιο.

Fuzzz Offff!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mονο το πιανο εχει reverb τελικα στο μπασο συνηθως δεν βαζω και στα τυμπανα ισως εδωσα λιγο παραπανω το μανισιο που εχει το προγραμμα.Για το Ταμπορο ναι το ειχα  ριξει και ειχα δωσει τι μποτα και το καλυπτει σε φασεις.Οσον αναφορα το ριβερμπ στα πιανα εμενα μοπυ αρεσει στο συγκεκριμενο χανει λιγο σε ευκρινεια μεν αλλα δινει σε ατμοσφαιρα που ειναι και το ζητουμενο στο συγκεκριμενο τραγουδι.

Fuzzz Offff!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

το κομμάτι πολύ καλό και συνθετικά και εκτελεστικά...

 

στην παραγωγή είναι εμφανής η πρόθεση σου για δημιουργία "noir jazz club ατμόσφαιρας" (και θα πήγαινε και πολύ στο κομμάτι), αλλά είναι επίσης εμφανής και η απειρία σου σε σχέση με τον "τρόπο"... δεν πειράζ'... η προσπάθεια μετράει...

 

αν θες να πετύχεις κάτι καλύτερο ως προς τον στόχο σου, μιξάρισε εξ αρχής "ξερά" με σχετικά μικρούς καθαρούς χώρους ίσα ίσα για την "γλύκα" όπου αυτή χρειάζεται, δώσε ξεκάθαρες θέσεις στα όργανα στην σκηνή προσπαθώντας να πετύχεις ευδιάκριτες αποστάσεις ειδικά ως προς το πλάτος της και τέλος στο μάστερ τοποθέτησε το όλον (προσθέτοντας το κατάλληλο reverb), σε οποιοδήποτε σκοτεινό ντουμανιασμένο υπόγειο γουστάρεις... το αποτέλεσμα θα ναι σίγουρα πιο φυσικό... ;)

 

μπράβο πάντως έτσι κι αλλιώς...

 

ΥΓ, το πιάνο είναι πολύ thin για τα γούστα μου (περισσότερο σε σαλούν με πήγε παρά σε jazz club ;D) και πιστεύω ένα πιο γεμάτο συχνοτικά θα έδινε στο κομμάτι, αλλά είναι και το σεβαστό θέμα της άποψης οπότε η γνώμη μου είναι απλά το other side της δικής σου...

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου