Προς το περιεχόμενο

Children Play


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες πηγα και πηρα τον μικρο απο το νηπιαγωγειο και....ενεπνευσθην  ;D

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μετά απο επισταμένη ακρόαση του τεμαχίου καταλήγω στο εξής συμπέρασμα: αυτά που γράφεις, είναι τραγούδια. Και σαν τραγούδια απαιτούν στίχο και φωνή.

Με άλλα λόγια καλή η δουλειά, γυαλισμένη παραγωγή αλλά δεν είναι για instrumental.

Και επειδή τις μαντινάδες και τους στίχοι τους παίζεις στα δάχτυλα των ποδιών σου (μακάρι να είχα το 1/4 της άνεσης σου), το μόνο που μένει είναι να βρείς την φωνή που θα σε εκφράσει.

My 2 cents.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο επισταμένη ακρόαση του τεμαχίου καταλήγω στο εξής συμπέρασμα: αυτά που γράφεις, είναι τραγούδια. Και σαν τραγούδια απαιτούν στίχο και φωνή.

Με άλλα λόγια καλή η δουλειά, γυαλισμένη παραγωγή αλλά δεν είναι για instrumental.

Και επειδή τις μαντινάδες και τους στίχοι τους παίζεις στα δάχτυλα των ποδιών σου, όπως όλοι γνωρίζουμε, το μόνο που μένει είναι να βρείς την φωνή που θα σε εκφράσει.

My 2 cents.

 

Εμένα πάνω σε αυτά η μόνη μου διαφωνία είναι πως δεν είναι  για instrumental.

Πάντα αν ακούω ένα και μπαινω στο mood συνήθως το αφήνω να ακούω και τα υπόλοιπα και έχω και folder superfunk στο αμάξι για χρήση μακρινών οδηγικών αποστάσεων.

 

Εγώ αυτό έχω να πω σε μια χώρα που γενικά δεν είναι και σοφό να διαφωνείς με τον αφέντη έστω και σε ένα σημείο αυτών που λέει χαχαχαχαχαχ πλάκα κάνω χαχαχαχαχα

 

Εγώ λοιπόν θα πω πως είναι εξαιρετικά και για αυτή τη χρήση και φυσικά μπορούν να γίνουν εξαίρετα τραγούδια και ο συγκεκριμένος δημιουργός μπορεί να το κάνει. Γιατί έχει κάνει τραγούδια.  Ότι θέλει μπορεί να κάνει. Και ας μην είναι αριστερός.  χαχαχαχαχαχα

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία η έμπνευση να τον παίρνεις συχνα τον μικρό από το νηπιαγωγείο για να ακούσουμε και άλλες συνθέσεις.Η φράση τα παιδία παίζει δεν ταιριάζει στην παρούσα φάση.Με vocals θα ήταν πιο ολοκληρωμένο για εμένα θα συμφωνήσω με τον αγαπητό μας διαγχειρηστή .Καλή συνέχεια πάντα με δημιουργική διάθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα αν ακούω ένα και μπαινω στο mood συνήθως το αφήνω να ακούω και τα υπόλοιπα και έχω και folder superfunk στο αμάξι για χρήση μακρινών οδηγικών αποστάσεων.

 

δεν εισαι και ο μονος....σχεδον ολοι μου οι γνωστοι με...εχουν καθιερωσει ως instrumental driving music  ;D ;D

 

Εγώ λοιπόν θα πω πως είναι εξαιρετικά και για αυτή τη χρήση και φυσικά μπορούν να γίνουν εξαίρετα τραγούδια

 

oλα τα εξαιρετα instrumental μπορουν να γινουν και εξαιρετα τραγουδια  ;)

 

αλλα εχω γραψει παρα πολλα τραγουδια και νομιζω οτι εχω εξαντλησει αυτη τη φορμα (αλλα και κακα τα ψεμματα ...γερασαμε πλεον... :'()....οποτε θα συνεχισω με...instrumental....(με τα instrumental αλλωστε γλυτωνεις το ΜΟΝΑΔΙΚΟ πραγμα που ειναι χειροτερο και απο τον ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ....δηλ. τους ΤΡΑΓΟΥΔΙΑΡΗΔΕΣ-ΤΡΑΓΟΥΔΙΑΡΕΣ  ;D ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να είναι και γμ τα νηπιαγωγεία πάντως για να δίνει τέτοιες εμπνεύσεις....  ;)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εισαι και ο μονος....σχεδον ολοι μου οι γνωστοι με...εχουν καθιερωσει ως instrumental driving music  ;D ;D

 

Φυσικά και δεν είμαι ο μόνος ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ με γούστο και καλαισθησία.

 

Και καλύτερα που δεν έχουν στίχους γιατί μπορούμε να τα κοινωνικοποιήσουμε στο μέλλον και να τα επενδύσουμε στιχουργικά έτσι ώστε να συνδράμουν στους αγώνες των λαών ενάντια στο ΑΔΗΦΑΓΟ κεφάλαιο. χαχαχαχαχαχαχα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(με τα instrumental αλλωστε γλυτωνεις το ΜΟΝΑΔΙΚΟ πραγμα που ειναι χειροτερο και απο τον ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ....δηλ. τους ΤΡΑΓΟΥΔΙΑΡΗΔΕΣ-ΤΡΑΓΟΥΔΙΑΡΕΣ  ;D ;D ;D)

+1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου