Προς το περιεχόμενο

ενισχυτης


iasonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον....σε λιγες μερες εχω γενεθλια....και σκεφτομαι να αγορασω κατι σχετικα με τι μουσικη.αν και παιζω μονο ενα 6μηνο περιπου θεωρισα το γεγονος ευκαιρια να αγορασω κατι...so,μπορω να διαθεσω μεχρι 250-300 ευρα και γιαυτο θα αγορασω καλυτερο ενισχυτη γιατι ο ibanez gta 10(και εχω μια κιθαρα squier strat affinity) μου εχει σπασει τα νευρα...και θετω ερωτηματα

1)με τι κριτηρια πρεπει να διαλεξω ενισχυτη...εννοωντας εχει μεγαλη σημασια το ειδος μουσικης που μαρεσει?(alternative rock,post punk και αλλα)

τα WATT εχουν μεγαλη σημασια?και γενικοτερα πως θα διαλεξω το ειδος ενισχυτη που θελω...

2)εχει κανεις κανα ενισχυτη να μου προτεινει?

3)αν προβω σε αγορα...ειναι καλυτερα να αγορασω απο thomann η μεσο του δασκαλου μου που του κανουν ελαχιστα καλυτερεσ τιμες?εννοω να εμπειστευτω τα online προιονατα.μηπως πρεπει καποιος να δοκιμασει τον ενισχυτη?

δηλωνω επισης οτι δεν πιστευω να ειμαι στο καταλληλο επιπεδο να διαλεξω το σωστο ενισχυτη και ζητω τη βοηθεια σας...ευχαριστω βρε παιδια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην αλλάξεις ενισχυτή γιατί ακόμα δεν είσαι σε θέση να καταλάβεις τις διαφορές του παλιού ενισχυτή με τον νέο και δεν θα τον αξιοποιήσεις με τους 6 μήνες που παίζεις

 

πάρε μια κιθαρούλα καλύτερα να κάνεις λίγο πιο άνετο practice

 

:wink:

 

φιλικά jmone

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να μην πάρεις όυτε ενισχυττή αλλά ούε και κιθάρα. Κράτα τα λεφτά και πάρε πιο μετά κάτι καλύτερο. Σίγουρα δεν έχεις αξιοποιήσει ούτε το 70% των δυνατοτήτων των προιόντων που έχεις (φιλικά μιλάω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να μην πάρεις όυτε ενισχυττή αλλά ούε και κιθάρα. Κράτα τα λεφτά και πάρε πιο μετά κάτι καλύτερο. Σίγουρα δεν έχεις αξιοποιήσει ούτε το 70% των δυνατοτήτων των προιόντων που έχεις (φιλικά μιλάω)

 

ακόμη καλύτερο αλλά επειδή σε βλέπω μπριζομένο να πάρεις κάτι και είπες ότι η κιθάρα σου, σου έχει σπάσει τα νεύρα πρότεινα να πάρεις κιθάρα

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι να μην πάρει τίποτα γιατί με 6 μήνες που παίζει δεν αξίζει να τα δώσει τα λεφτά ας τα κρατήσει για να κάνει μια αγορά αργότερα αλλά εγώ πιστεύω ότι η αγορά μιας καλύτερης κιθάρας θα κάνει την μελέτη "ευκολότερη"

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι...μαλλον.δεν ξερω.και πως θα ξερω ποτε θα αξιοποιησω τα προιοντα?...το οτι δεν θα καταλαβω μεγαλη διαφορα αυτο ενταξει ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα σχετικα με τη κιθαρα...το θεμα ειναι οτι τριζει...αλλα πιστευω οτι δεν εχω κανει σωστο setup.και να μου πεις φτινιαρικη ειναι γιαυτο τριζει.ομως αυτο που με ενοχλει πολι ειναι ο λαιμος της κιθαρας(μανικι whatever δεν ξερω πως λεγετε)επειδη ειναι medium ομως τα δακτυλα μου νιωθουν αβολα ιδιαιτερα στα legata αν και εχω μικρα δακτυλα και εξασκουμαι αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε το εξής. Δοκίμασε να παίξειςμε καλύτερα όργανα. Αν δείς οτι μπορείς να κάνεις πράγματτα που δεν μπορείς να κάνεις με αυτό που έχεις, αγόρασε. Στην αρχή όμως πρέπει να κτήσεις τεχνική και αυτό μπορείς να το κάνεις σχεδόν σε οποιοδήποτε όργανο. Την πιο μεγάλη πρόοδο την έκανα όταν έπαιζα με μια παλιά κλασσική η οποία έιχε χορδές ακουστικής 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαιζα με μια παλιά κλασσική η οποία έιχε χορδές ακουστικής 8O

 

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου