Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
25 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Σε άλλα νέα... Το hashtag #eurovisiongr σταμάτησε να τρεντάρει στο top 10 του ελληνικού Χ. Η φρενίτιδα που προκάλεσε η ελληνική συμμετοχή στον διαγωνισμό της Eurovision με την Μαρίνα Σάττι και το Ζάρι, δεν αναμένεται να επαναληφθεί πριν από τον Μάιο.  

Ακολουθούν οι αθλητικές ειδήσεις και το δελτίο καιρού...

Λογικό. 

Ένα ΠΣΚ να αναλύεις  (εμου συμπεριλαμβανομένου) το ΤΙΠΟΤΑ είναι υπεραρκετό. 

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα πρώτα 20 sec του video clip υπάρχει μία εισαγωγή εντελώς άσχετη από το υπόλοιπο τραγούδι

Δεν ξέρω εάν είναι εισαγωγή του τραγουδιού (εάν θα παιχτεί δηλαδή και στο live) ή εάν εξυπηρετεί μόνο το βίντεο

Ακούτε κάποιες μουσικές αναφορές ή είναι ιδέα μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, methylene blue είπε

Δεν ξέρω εάν είναι εισαγωγή του τραγουδιού (εάν θα παιχτεί δηλαδή και στο live) ή εάν εξυπηρετεί μόνο το βίντεο

 

για το βιντεο ειναι μονο και καλα εισαγωγη οπως στα βινΔεο της Αριανας της  Γκραντε που σειχτηριζεις μεχρι να ξεκινησει το ασΘμα 🤣 εμενα σαν τσαριοτς οφ φαιερ μου ακουγεται (και απορω που δεν εχει βγαλει ΑΦΡΟΥΣ ο @Waterfall-K που ΤΟΛΜΗΣΕ να το χρησιμοποιησει καποιος για οτιδηποτε αλλο πλην αποστολης διαστημοπλοιου στον Κρονο ως αποδειΧτηκο πραγματικου πολιτιΖΜου, μαζι με μια κασσετα των Deep Purple φυσικα)

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, methylene blue είπε

Στα πρώτα 20 sec του video clip υπάρχει μία εισαγωγή εντελώς άσχετη από το υπόλοιπο τραγούδι

 

Επιτέλους κάποιος το πρόσεξε. Είναι από μόνο του (αυτό το μέρος) απόδειξη ότι είναι χιουμοριστική η διάθεση. Έχει μπουζούκι, πιάνο αλα Μίμης Πλέσσας και (στο θεό που πιστεύεις) bass synth.

 

Αλλά η μεγάλη πλάκα είναι άλλη: 90% των reactions που είδα από ανθρώπους στην αλλοδαπή, αρχικά τη βλέπουν ότι ΑΥΤΟ είναι το κομμάτι και αρχίζουν τα σχόλια, στο στυλ "Α, ωραία, όντως Ελλάδα" και "Κάπως συντηρητικά ξεκίνησε" και διάφορα τέτοια, μέχρι να αρχίσει το πραγματικό ΤΑ ΤΑ .. όπου τους βλέπεις να γουρλώνουν τα μάτια κλπ.

 

 

Επεξεργασμένο από trolley
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Superfunk είπε

εμενα σαν τσαριοτς οφ φαιερ μου ακουγεται

 

Απίστευτο, το ίδιο σχόλιο έκανε και η γυναίκα μου.... που στο διάλα το ακούτε αυτό; Θα με τρελάνετε ρε φίλος, και θα μας λαμήσει ο Καταρράκτης.

  • Χαχα 2

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, trolley είπε
23 λεπτά πριν, Superfunk είπε

εμενα σαν τσαριοτς οφ φαιερ μου ακουγεται

 

Απίστευτο, το ίδιο σχόλιο έκανε και η γυναίκα μου.... που στο διάλα το ακούτε αυτό; Θα με τρελάνετε ρε φίλος, και θα μας λαμήσει ο Καταρράκτης.

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα με το που το άκουσα... αλλά φοβόμουν να το πω

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, trolley είπε

, το ίδιο σχόλιο έκανε και η γυναίκα μου.

 

το ιδιο και η δικη μου και μη σου πω ΤΙ* μου ειπε για αΦτο και μας διπλολακαμησει ο ΚαταραχΤης   

 

*ενταΚσει θα σου πω "ωραια σουπα μουσικη για ασανσερ για 90χρονους στειλαμε, στον πατο θα παμε" μΕ ιπε 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, methylene blue είπε

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα με το που το άκουσα... αλλά φοβόμουν να το πω

 

ε τωρΑ ΠΡΟΧΩΡΑ αφοβα και πες το, θα λακαμησει τον @trolley μετα θα λακαμισει εμενα ε που στοδιαλο καποια στιγμη θα κουραστει , ο Καταραχτης ινε οχι ο τζωνηςο ΧολΜΣ..

  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, με την παρακάτω πρόστυχη τρολιά, αυτομπανάρομαι για 20 λεπτά:

 

@Waterfall-K τα παρακάτω πλήκτρο τι είναι, είναι σπάνιο;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου