Προς το περιεχόμενο

Line 6 Service


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς μου χάλασε η pod xt live... :( Την είχα πάρει από τον thomann. Τους έστειλα και μου είπαν μια λύση μήπως τη φτιάξω και αφού δεν πέτυχε μου λένε να επικοινωνήσω με τον κοντινότερο line 6 dealer για να την πάω στο service center. Μπορώ να την πάω εδώ στην Ελλάδα για service κι ας την έχω πάρει από Γερμανία? Θα πρέπει να πληρώσω για να μου τη φτιάξουν? θα την πάρω ποτέ ή σε κάνα χρόνο? είχε κανείς παρόμοια εμπειρία? Κανονικά δεν πρέπει να την στείλω πίσω στον Θωμά αφού έχω 3 χρόνια εγγύηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πιο σωστό είναι να το στείλεις πίσω. Τι σόι εγγύηση έχει αν πρέπει να το πας σε κάποιον dealer. Εκτός αν παίζει εγγύηση αντιπροσωπίας ή κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λές χάλασε τι εννοείς;

Δεν δουλεύει καθόλου ή μήπως προσπάθησες να κάνεις αναβάθμηση μέσω διαδικτύου και έσβησε η eprom του;

 

Το καλύτερο είναι να την στείλεις πίσω γιατί δεν υπάρχει επίσημο service στην Ελλάδα. Στην Αγγλία έχει και ο Θωμάς εκεί θα την στείλει...

 

Στο δικό μου PODxt Pro χάλασε το USB και το έστειλα πίσω και επειδή ήθελε 2 μήνες για να πάει στην Αμερική για να φτιαχτεί στο εργοστάσιο μου έστειλαν καινούργιο. Σημείωση πως δεν το είχα πάρει απο Θωμά αλλά από το Music Store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου είπαν μια λύση μήπως τη φτιάξω

 

Καλύτερα στειλε e-mail στην Line6 και θα σου πούν εάν το πρόβλημα λύνεται πατώντας κάποιον συνδιασμό πλήκτρων ή όχι και αφού τους αναφέρεις τι μύνημα βγάζει το μηχάνημα θα σου πουν για τα παραπέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ανάβει και δεν δείχνει τίποτα η οθόνη και είναι αναμένα μερικά λαμπάκια. Όταν την ανοίγω σε safe mode γράφει sram test failed. έκανα reinstall to firmware της πεταλιέρας αλλά τίποτα και μου είπαν ότι θα χρειαστεί επισκευή. Αν την στείλω τώρα στο Θωμά πόσο καιρό κάνω να την ξαναδώ? Και τα μεταφορικά τα χρεώνομαι εγώ σε αυτήν την περίπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶ και μια άλλη ερώτηση... Υπάρχει περίπτωση να παίξω με το gearbox σαν vst χωρίς την pod μπας και κάνω καμιά ηχογράφηση όσο λείπει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου