Προς το περιεχόμενο

Πεταλιέρα αλλά ποια??? Plz help...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν επειδή στις 14 Ιουνίου έχω γενέθλια και το budget μου θα ανέβει(ελπίζω :lol: :lol: )θα ήθελα να μου προτείνεται κάποια πεταλιέρα σε φυσιολογικές τιμές ή κάποιο πολυεφέ ή τελως πάντων κάτι το οποίο εσείς ως πιο έμπειροι(γλύψιμο :P :lol: :lol: )θεωρείται ποιοτικό και λειτουργικό...

 

...ακούω προτάσεις... :)

 

Υ.Γ.Φυσιολογικές τιμές:να μην ξεπερνούν τα 300-350euro!

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα ρε φίλε, 3 μέρες πριν έχω κι εγώ γενέθλια!! να τα εκατοστίσουμε!! :lol:

 

εγώ πήρα πρόσφατα το podxt live της line6...πολύ καλό!! μεταχειρισμένο μπορείς να το βρεις από 320-350 ευρώ...

 

 

cheers!! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έλα roger, καλως ήλθες στο noiz. Εδώ υπάρχουν πολλοί φίλοι του david -νομίζω και ο ίδιος ο david- αλλά ελπίζω ότι δεν θα σου κρατήσουν κακία.

 

 

Τώρα πες μου αλήθεια. :lol: :lol:

Αυτό με την πεταλιέρα στα 350 Ευρώ επίτηδες το κάνεις? Για να πλακωνόμαστε πάλι επι 37 σελίδες?

( http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6310 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα τα χριστούγεννα την boss me-50.

250 ευρώπουλα.

Επειδή δεν ήξερα τίποτα για εφφέ κλπ(εκτός από να βάζω το gain και τα equalizer στο τέρμα)με βόλεψε πολύ,γιατί έχει ένα σύστημα που δεν χρησιμοποιείς καθόλου μενού.Είναι σαν να έχεις μερικά πεταλάκια μαζί.

Έχει 30 μνήμες,αρκετά καλά εφφέ,αλλά όπως όλες θέλει το ψάξιμό της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα τα χριστούγεννα την boss me-50.

250 ευρώπουλα.

Επειδή δεν ήξερα τίποτα για εφφέ κλπ(εκτός από να βάζω το gain και τα equalizer στο τέρμα)με βόλεψε πολύ' date='γιατί έχει ένα σύστημα που δεν χρησιμοποιείς καθόλου μενού.Είναι σαν να έχεις μερικά πεταλάκια μαζί.

Έχει 30 μνήμες,αρκετά καλά εφφέ,αλλά όπως όλες θέλει το ψάξιμό της[/quote']

 

Από που την πείρες τόσο γιατί και εγώ την σκεφτόμουν???

 

Έλα roger, καλως ήλθες στο noiz. Εδώ υπάρχουν πολλοί φίλοι του david -νομίζω και ο ίδιος ο david- αλλά ελπίζω ότι δεν θα σου κρατήσουν κακία.

 

 

Τώρα πες μου αλήθεια. icon_lol.gif icon_lol.gif

Αυτό με την πεταλιέρα στα 350 Ευρώ επίτηδες το κάνεις? Για να πλακωνόμαστε πάλι επι 37 σελίδες?

( http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6310 )

 

Τώρα το είδα το topic sorry :D :D ,και εγώ τον πάω τον David απλά το RogerWaters15 επικράτησε γιατί όταν πήγα να γραφτώ στο pinkfoyd.gr

υπήρχε ήδη ένας David :lol: :lol:

 

έλα ρε φίλε, 3 μέρες πριν έχω κι εγώ γενέθλια!! να τα εκατοστίσουμε!! icon_lol.gif

 

εγώ πήρα πρόσφατα το podxt live της line6...πολύ καλό!! μεταχειρισμένο μπορείς να το βρεις από 320-350 ευρώ...

 

 

cheers!! icon_cool.gif

 

Έτσι ρε μπράβο να τα εκατοστήσουμε :lol: :lol: ,

ρε η line6 podXT live είναι ένα από τα όνειρά μου αλλά ένα βασικό πρόβλημα είναι ότι στον Νάκα έχει 600euro ,μεταχειρισμένη από αγγελία την βρήκες???

 

Υ.Γ.Να σας κάνω μία ερώτηση επειδή θέλω να κάνω αγορές από το internet μπορώ να βάλω μετρητά σε προπληρωμένη κάρτα όπως η gift card??? :?:

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zoom G2.1u. ήσυχο, περιποιημένο και σαν usb κάρτα ήχου με πολύ καλή κατασξευή. 240 ευρώ στον πιασοκώλη νάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ ψωνίζω από το arco στην γλυφάδα που τα παίρνει από τον stolla αλλά από ότι θυμάμαι εκεί την είχε 350.

Thx για τα links μάλλον θα μου φανούν πολύ χρήσιμα!!! :wink: :wink:

 

Απο πρωσοπικη εμπειρια, μακρυα απο Podxt Live...

 

Γιατί??? :?:

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Podxt live το πήρα από εδώ και βλέπω ότι έχουν μειώσει και την τιμή του...

http://guitare.playback-europe.com/line_6-pod_xt_live-5317.html

 

επίσης και τα μεταφορικά είναι free...παράδοση με ups σε 3-5 μέρες...και άσε τον Νάκα να κουρεύεται... 8)

 

αν ψάξεις σε αγγελίες τα βρίσκεις γύρω στα 350e...

 

εγώ την πήρα πριν από μία εβδομάδα...την πήρα για metal καταστάσεις κυρίως...όταν την πρωτοσυνέδεσα στον ενισχυτή ψιλοαπογοητεύτηκα γιατί ήταν πολύ ψηφιακό...αλλά μετά θυμήθηκα ότι έχω λαμπάτο amp(JCM2000 TSL-602), οπότε τσίταρα το master volume, έβαλα το pre στο 1 και όλα τα υπόλοιπα τα έκανε το Pod!! μιλάμε για πολύ καλό και γεμάτο ήχο!! ειδικά οι boogie, jcm800, soldano ήχοι του είναι όλα τα $$$!!

 

επίσης το άλλο καλό είναι ότι μπορείς μέσω του προγράμματος που κατεβάζεις από το site της Line6 να ρυθμίζεις τα patches real-time από το pc σου, έχοντας το pod συνδεδεμένο στο usb! το interface του είναι σαν το guitar rig περίπου...

 

πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, μεταλλικό είναι, όχι πολύ βαρύ για μεταφορά, expression pedal που χρησιμοποιείται για volume & wah, συνδέεται κατευθείαν και σε κονσόλα, αν δεν θες να κουβαλάς ενισχυτή μαζί σου, πάρα πολλά banks με ελεύθερα slots για να αποθηκεύεις τα patches σου και άλλα πολλά... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου