Προς το περιεχόμενο

Έκανα λάθος για τον VOX AD30VT?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνοντας να βρω ενισχυτή σε προσιτή τιμή και για μελέτη έπεσα πάνω σε αυτόν http://www.musiciansfriend.com/product/Vox-Valvetronix-AD30VT-30W-Guitar-Combo?sku=481959.

Είχα καταλήξει στον 75άρη της Line6 και λόγω των προσομοιώσεων αλλά και γιατί τα metal δείγματά του (για τα οποία ενδιαφέρομαι κυρίως) τα γνώριζα μεσω το toneport ux2 που έχω.¶κουσα όμως τον πρώτο ήχο στην σελίδα ''1. US HiGain, Nu Metal'' και έπαθα πλάκα. 8O 8O Ο ήχος είναι...''ακριβώς''.

Είχα την εντύπωση πως οι vox είχαν μια πιο vintage κατεύθυνση αλλά το παίρνω πίσω...Εσείς τι γνώμη έχετε? (ακούστε τα δειγμάτα). :wink: :D

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλός ήταν, απλά δεν είχα ξετρελαθεί...

Ήθελα full λάμπα και πιο απλή σχεδίαση. Να έχει απλά καλό καθαρό και τίποτα άλλο. Κατέληξα στον Pro Jr.

 

Προφανώς όμως οι δικές σου ανάγκες είναι άλλες ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι vox οντως ειναι πιο vintage ενισχυτες. αυτο ισχυει βεβαια για τα φουλ λαμπα μοντελα. οι valvetronix ειναι μοντελινγκ ενισχυτες και εχουν και high gain προσομειωσεις. και αφου προσομειωνεις γκαζια, γκαζια πρεπει να βγαλεις......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τον έχω και μου αρέσει πολυ, αν και τον χρησιμοποιώ μόνο στο σπιτι.

 

Τωρα, για μεταλ ήχους, μήπως βγαίνουν καλλίτερα με ενα ή δύο πεταλάκια ?

 

Εχω αρχίσει και κλέινω και εγω προς την άποψη του elavd για ένα καθαρό ήχο και μόνο.

 

Αλήθεια Ηλία, ο Pro Jr πως παίζει σε εντάσεις "υπνοδωματίου" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια Ηλία' date=' ο Pro Jr πως παίζει σε εντάσεις "υπνοδωματίου" ?[/quote']

 

Στο σπίτι μου έχω γενικά πρόβλημα ηχομόνωσης... Κλ@νω και ακούγεται 2 τετράγωνα πιο κάτω...:lol:

 

Οπότε ακόμη κι ο Pro Jr είναι δυνατός για τα δεδομένα μου. Παρόλα αυτά, ακόμη και στο 1.5 που τον χρησιμοποιώ εγώ διατηρεί τον κλασσικό Fender χαρακτήρα. Σκάσιμο, πρίμα και καθαρότητα ;)

 

Έχω γράψει καναδυό clips αν σε ενδιαφέρουν ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια Ηλία' date=' ο Pro Jr πως παίζει σε εντάσεις "υπνοδωματίου" ?[/quote']

 

Στο σπίτι μου έχω γενικά πρόβλημα ηχομόνωσης... Κλ@νω και ακούγεται 2 τετράγωνα πιο κάτω...:lol:

 

Οπότε ακόμη κι ο Pro Jr είναι δυνατός για τα δεδομένα μου. Παρόλα αυτά, ακόμη και στο 1.5 που τον χρησιμοποιώ εγώ διατηρεί τον κλασσικό Fender χαρακτήρα. Σκάσιμο, πρίμα και καθαρότητα ;)

 

Έχω γράψει καναδυό clips αν σε ενδιαφέρουν ;)

 

Φυσικά και με ενδιαφέρουν ...

 

Ξέρεις σε ρώτησα γιατί είχα παλιότερα κάτι Marshall λαμπάτους και ποτέ δεν παίζαν καλά χαμηλά. Τουλάχιστον ο AD30VT έχει εκεινο το ποτ απο πίσω και χαμηλώνει καλά σε ένταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου