Προς το περιεχόμενο

Ένοχοι - Ένοχος γιατί αποφάσισες να ζήσεις


funky_bassman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καινούριο κομμάτι της μπάντας μου... Είναι γραμμένο εξ ολοκλήρου πάλι σπίτι και στην ουσία είναι ο οδηγός για το κομμάτι...

Για περισσότερα κομμάτια μπορείτε να επισκεφτείτε το myspace της μπάντας το οποίο είναι στην υπογραφή μου...

enoxos_giati_apofasises_na_ziseis.mp3

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μ'αρεσε ρε συ Funky_bassman.Mονο το ριφακι του μπάσου σου μου αρεσε κάπως στην αρχη.Η φωνη πολυ αδύναμη και το ριφάκι στο τέλος δεν συνδεεται καλα και κατ εμε κρατήστε το για αλλο κομμάτι.Ο τραγουδιστης δεν εχει κακη φωνη απλα θελει δουλεια και να αφεθει λιγο.Προς το τελος επρεπε να ανεβασει λιγο(σε στυλ πουερτο ρικο κτλ) αλλα δεν.Και η φωνητικη γραμμη στη στροφη επισης δεν μ'αρεσε.Ολα τα παραπανω καλοπροαιρετα ε... ;) ;)

 

 

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μ'αρεσε ρε συ Funky_bassman.Mονο το ριφακι του μπάσου σου μου αρεσε κάπως στην αρχη.Η φωνη πολυ αδύναμη και το ριφάκι στο τέλος δεν συνδεεται καλα και κατ εμε κρατήστε το για αλλο κομμάτι.Ο τραγουδιστης δεν εχει κακη φωνη απλα θελει δουλεια και να αφεθει λιγο.Προς το τελος επρεπε να ανεβασει λιγο(σε στυλ πουερτο ρικο κτλ) αλλα δεν.Και η φωνητικη γραμμη στη στροφη επισης δεν μ'αρεσε.Ολα τα παραπανω καλοπροαιρετα ε... ;) ;)

Προφανώς καλοπροαίρετα!! Η κάθε διατυπωμένη άποψη είναι σεβαστή...  Ευχαριστούμε για τον κόπο σου και για την γνώμη σου...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν το περίμενα έτσι...Τι θέλω να πώ!

1.Μου άρεσε στην αρχή ο ήχος των πλήκτρων του κινητού...(λέω όπ κάτι "παίζει"εδώ) 8)

2.Ωραία κ η εισαγωγή του μπάσου(μυστήριο,adventure)αλλά μετά όλο το κλίμα μου θύμησε πολύ Παπακωνσταντίνου... :-\(δέν μου αρέσει καθόλου)

3.Η φωνή αδύναμη(τώρα θα μου πείς το γράψαμε στο σπίτι,καλοκαίρι είναι, ανοιχτά παράθυρα μήν μας ακούσουν κ οι γείτονες) ;) μου έχει συμβεί κ εμένα ;D ;D ;D

4.Η κιθάρα δέν μου άρεσε γιατί παίζει "σκάβω,σκάφω" πολύ ξυλοκόπος!

δηλ.έχει όλο μπούκωμα κ ξύσιμο κ δεν αφήνει το κομμάτι να αναπνεύσει,να πάρει λίγο αέρα... ;)

 

Εγώ θα κράταγα τους στίχους κ θα έγραφα ένα άλλο θέμα στην μουσική!

 

Πάντα φιλικά...

 

Υ.Γ  Άσε την καραμπίνα κ ας μιλήσουμε πολιτισμένα funky_bassman...την αποψή μου είπα! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισε καλά με το τηλέφωνο -  το ριφάκι στο μπάσο και η (λόου-φάι;) φωνή έδειχνε ότι κάπου πάει.

Η αλλαγή στη φωνή δεν έκανε τη διαφορά. Κάτι πήγε να γίνει με την κιθάρα, αλλά ο κιθαρίστας θέλει δουλειά ακόμα σε αυτού του είδους τα καθαρά.

Αλλά ότι θα πήγαινε σε Maiden ριφ... δεν το περίμενα. Και δεν μου άρεσε. Το κομμάτι έχει κάποιες βάσεις αλλά θέλει δουλειά ακόμα.

Οι στίχοι φαντάζομαι ότι θα αρέσουν σε κάποιους αλλά για μένα πολύ κλισέ "ίντι και καλά".

Για κάποιο λόγο μου θύμισε και μένα Παπακωνσταντίνου αλλά δεν μπορώ να πω ακριβώς γιατί...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο μου θύμισε και μένα Παπακωνσταντίνου αλλά δεν μπορώ να πω ακριβώς γιατί...

 

Θυμίζει κ τον Μικρούτσικο αρκετά...

Κ οι στίχοι έχουν αυτό το ύφος των προαναφερομένων τραγουδιστών!

Ειδικά ο τραγουδιστής πρέπει να έχει πολλά ερεθίσματα απο Μικρούτσικο,Παπακωνσταντίνου κ Σ.Ι.Α  ;)

 

funky_bassman  ο κιθαρίστας σας μήπως του αρέσει το ρόκ κ μέταλ? ::)

 

 

Υ.Γ  Δέν την γλυτώνω την καραμπίνα :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν πατάει τίποτε σωστά ρυθμικά .Οι διάρκειες στις κιθάρες είναι τελείως ανεξέλεγκτες  .Ο τραγουδιστής μπαίνει όπου του κάτσει μέσα στα 2μετρα .

Ο ντραμερ στο Α είναι σταθερός.

Καθίστε με κάποιο τρόπο να μάθετε τα πολύ basics γιατί μόνο έτσι το αποτέλεσμα θα έχει κάποια αξιοπρέπεια  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα αυτο που με ξενερωσε ηταν τα φωνητικα,πες στον τραγουδιαρη να φωναξει και λιγο να βγαλει λιγο ψυχη απο μεσα του γιατι ηταν κουραστικα(βαρετα) ηρεμος.το τελευταιο ριφφ λιγο ακυρο με το ολο τραγουδι.οι στιχοι πολυ ωραιοι παντως  :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου