Προς το περιεχόμενο

Απο που αγοραζουμε VSL?


airborne

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ακουσει τις περισσοτερες ορχηστρικες συλλογες που υπαρχουν( τις πιο γνωστες εστω). Garritan, EWQL SO, Halion Symphonic Orchestra, VSL, Peter Siedlaczecks.

 

Τα VSL ηταν παντα στο πισω μερος του μυαλου μου αλλα ηταν υπερβολικα ακριβα και επρεπε να παρω και το Gigastudio για να κανω σωστη δουλεια.Πλεον η εταιρια εχει βγαλει τις συλλογες της σε μορφη VSTi και σε αρκετα προσιτες τιμες.

 

Το θεμα ειναι υπαρχει αντιπροσωπος στην Ελλαδα?Γιατι δε λεει να παρω γουρουνι στο σακι. Θελω οπωσπηποτε να ακουσω το VSTi πριν τα σκασω :P

 

Απο που τα αγοραζουμε λοιπον αν θελουμε να ειμαστε νομιμοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Gigastudio ήταν ένα πολύ μικρό ποσοστό της συνολικής δαπάνης - δεν μπορώ να φανταστώ γιατί το θεώρησες πρόβλημα. ¶λλωστε το ίδιο το Gigastudio τώρα κυκλοφορεί σαν Vst.

 

Ο μόνος άνθρωπος που γνωρίζω και αγόρασε τη συλλογή, την αγόρασε απευθείας από τη μαμά εταιρεία και μάλιστα αγοράσε την Gigastudio εκδοχή. Θα τον ρωτήσω αν ξέρει κάτι περισσότερο και θα σου πω σε μία-δύο μέρες.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Gigastudio ήταν ένα πολύ μικρό ποσοστό της συνολικής δαπάνης - δεν μπορώ να φανταστώ γιατί το θεώρησες πρόβλημα. ¶λλωστε το ίδιο το Gigastudio τώρα κυκλοφορεί σαν Vst.

 

Ο μόνος άνθρωπος που γνωρίζω και αγόρασε τη συλλογή' date=' την αγόρασε απευθείας από τη μαμά εταιρεία και μάλιστα αγοράσε την Gigastudio εκδοχή. Θα τον ρωτήσω αν ξέρει κάτι περισσότερο και θα σου πω σε μία-δύο μέρες.[/quote']

 

Ευχαριστω για την (σχεδον αμεση) απαντηση Wow!!

 

Φυσικα και η δαπανη θα ηταν τεραστια. Για να εκανα μια τετοια αγορα επρεπε να ειχα και την προοπτικη της αποσβεσης. Γι'αυτο και δεν την εκανα. Τωρα ομως η εταιρια εβγαλε καποια πακετα που αρχιζουν απο 350 ευρω. Το θεμα ειναι οτι αν εχεις σκοπο να αγορασεις ενα πακετο που κανει 800 ευρω για παραδειγμα (expanded version) τοτε πρεπει να το ακουσεις. Οπως πηγα και ακουσα το hardware synth μου πριν το παρω ετσι εχω και την απαιτηση να μπορεσω να δοκιμασω και το software synth. Τα audio demos ειναι καλο να υπαρχουν αλλα δεν αντικαθιστουν σε καμμια περιπτωση την hands on experience κατα τη γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα audio demos ειναι καλο να υπαρχουν αλλα δεν αντικαθιστουν σε καμμια περιπτωση την hands on experience κατα τη γνωμη μου.

 

Συμφωνώ απολύτως. Αυτό που εννοούσα είναι ότι θα δυσκολευτείς να βρεις τις VSTi εκδόσεις της Vienna, ώστε να διαπιστώσεις αν λειτουργούν απρόσκοπτα. Για τις Gigastudio εκδόσεις δεν τίθεται θέμα - σκοτώνουν. Κάτσε να δούμε τι θα μας πει και ο φίλος μου - λείπει τώρα από Αθήνα και θα πρέπει να περιμένουμε να επιστρέψει.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Εντωμεταξυ αγορασα το Halion Symphonic Orchestra το οποίο περιέχει αρκετά καλούς ήχους. Ωστόσο μπόρεσα να ακούσω και να παίξω με το κάθε preset του στην αντιπροσωπεία του και ήξερα ακριβώς τι παίρνω. Υπάρχει τελικά δυνατότητα να ακούσουμε τα VSL?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τελικά δυνατότητα να ακούσουμε τα VSL?

 

Η σύντομη απάντηση είναι : όχι.

Μόνο από τα δείγματα και τις ολοκληρωμένες συνθέσεις που υπάρχουν στον δικτυακό τόπο της Vienna, το οποίο βέβαια είναι μία αρκούντως εντυπωσιακή εμπειρία.

 

Αντιπρόσωπος στην Ελλάδα δεν υπάρχει. Αν θες να τα αγοράσεις, αναγκαστικά θα το κάνεις από την Best Service.

 

Πληροφορίες σε σχέση με ηχητικές διαφορές ανάμεσα στην Gigastudio έκδοση και την Vst έκδοση δεν κατάφερα τελικά να βρω.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου