Προς το περιεχόμενο

Κιθαρες - η γκομενα μας η΄ το Black&Decker μας ??


dkall

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρ΄ότι έχω την ίδια στρατοκάστερ 17 χρόνια, με ξέρει και την ξέρω πολύ καλά, κοιμόμαστε μαζί, πάμε σινεμά, μου πλένει και μου μαγειρεύει, :P , παρ΄όλα αυτά λοιπόν, θα έλεγα ότι έχω με τις κιθάρες την ίδια συμπεριφορά που έχω και με τις γυναίκες,

 

Τις αγαπάω όλες, γιατί όλες έχουν κάτι ιδιαίτερο... :wink: :P

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι ειναι οπωσ οι γυναικες... οσο καλη και να ειναι πρεπει οταν την βλεπεισ να σου κανει κατι...γιατι αλλιωσ αργα η γρηγορα θα την παρατησεις

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και παει και παραπαερα αν θες...

περνασ απο διαφορες φασεις: ερωτευεσαι και δεν θες να δεις αλλη, μετα ξενερωνεις και τισ θεσ ολες, μετα θες κατι διαφορετικο απο αυτη που ειχες (πχ. ειχε μικρο στηθος, ψαχνεις απεγνωσμενα για @$!ΑΡΕΣ ....δηλ. απο μονους σε διπλους μαγνητες)...μεχρι που τελικα θα βρεις μια που θα σου κλεψει την καρδια....

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

παιδια: η συζητηση που εχει κιθαρα και γυναικα στην ιδια προταση ειναι μια επικινδυνη συζητηση........ :D :D :D ...ειναι μια πλαγια γλυστερη... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(πχ. ειχε μικρο στηθος' date=' ψαχνεις απεγνωσμενα για @$!ΑΡΕΣ ....δηλ. απο μονους σε διπλους μαγνητες)...[/quote']

 

χαχαχαχαχαχχααααχαχαχααααα!! :lol:

 

Σαν γνήσιος Καζανόβα, θέλω πολλές επειδή η καθεμιά έχει διαφορετικές... χάρες...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σας προτεινε καποιος την δωρεαν ανταλαγη μιας υπερδιπλασιας τιμης

κιθαρας με την δικια σας ' date=' θα δεχοσασταν ? [/quote']

 

Αν ήταν όργανο μεγάλης συνεσθηματικής αξίας όχι.

 

Αυτοι που καινε και σπανε τις κιθαρες τους μετα απο καθε συναυλια ειναι

διαφορετικου ψυχισμου ατομα απο αυτους που παιζουν χρονια με τις ιδιες

η΄ απλως συντηρουν το images τους?

 

To 99,9% το κάνει γιατί το είδε από τον Hendrix, τους The Who και τους Nirvana.

Το ονειρο σας ειναι καποτε να παρετε την ακριβωτερη(καλυτερη??) Fender-Gibson-Huber κλπ. ?

 

¶λλο ακριβώτερη άλλο καλύτερη, η καλύτερη fender πχ μπορεί να είναι από τις φθηνότερες!

Αυτοι που κτυπουν-γρατζουνουν-ξεβαφουν τις κιθαρες τους για να φαινονται παλιες , ειναι ατομα που χρειαζονται ψυχολογο ?? (χαχαχα)

 

Αν και παραλίγο να πέσω στο τρυπάκι τελικά είναι μεγάλη λαλακία. Δεν μου αρέσουν οι καινούργιες καλογιαλισμένες κιθάρες αλλά ούτε και οι relic. To mojo που λένε έρχεται με τον καιρό!

 

Θα πουλαγατε την κιθαρα σας για να παρετε πχ μοτοσυκλετα με την σκεψη

οτι , δεν πειραζει σε 2-3 μηνες θα παρω αλλη ?

 

Εγώ όχι, ο Έξαρχος ναι :lol: :lol:

 

Επιλεγετε μια κιθαρα "γενικης χρησης" η΄ θελετε μια κιθαρα για καθε στυλ?

 

Δεν υπάρχει όργανο γενικής χρήσης, απλά συμβιβάζεσαι!

 

Τελικα αυτοι που εχουν οικονομικη στενοτητα ,αναπτυσουν και συναισθηματικη σχεση με την κιθαρα τους , ενω αυτοι που δεν εχουν ,τις

"αλλαζουν σαν τα πουκαμισα" ??

 

Στάνταρ!!! Αν έχεις κάνει το $κατό σου παξιμάδι για να πάρεις το πρώτο σου όργανο δύσκολα το αποχωρίζεσαι! Γενικά το GAS έχει να κάνει με το πόσο είσαι καλά στα οικονομικά σου! Επίσης ένας μεγάλος παράγοντας είναι και η κατάσταση στην ελληνική αγορά, δηλαδή δύσκολα βρίσκεις να δοκιμάσεις κάποια όργανα και ακόμα ποιο δύσκολα βρίσκεις μεταχειρισμένα όργανα. Οπότε αναγκάζεσαι να αγοράζεις στα τυφλά και να λες αν μου κάτσει! Πάντως την κακή πλευρά του gas εγώ την βλέπω σε άτομα που πουλάνε κάτι αν και τους αρέσει πάρα πολύ και το δίνουν για να το δώσουν και να πάρουν κάτι άλλο, μόνο και μόνο για να αγοράζουν και να πουλάνε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου