Προς το περιεχόμενο

Addictive drums


dromilious

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα προβλημα και δεν μπορω να βγαλω ακρη!Εγκατεστησα το AD αλλα δεν μπορω να το βρω στο Nuendo.Που βρισκεται αυτο το Vst?Πως μπορω να το ενεργοποιησω;

Ειμαι ασχετος το ξερω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον φάκελο C:\Program Files\Steinberg\Vst Plugins θα δεις το dll του AD ενώ δεν το βλέπεις στο F11 του Nuendo. Μέσα στο φάκελο αυτό, δημιούργησε ένα καινούριο φάκελο και ονόμασε τον όπως θες. Μετά σύρε το dll στο φάκελο αυτό. Αν θες πάλι, μπορείς να το πας στον φάκελο Drums, όπου έχει και το LM-7. Έτσι, για οργάνωση των vst. Δε γνωρίζω γιατί το κάνει, αυτή όμως είναι η λύση. Μη ξεχάσεις να κάνει restart το Nuendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν το εβλεπα και εκανα οτι μου ειπε ο iannisro9 και ολα ειναι μια χαρα.

Μια ερωτηση ακομη.

Εψαξα στο manual αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι,χρειαζομαι Midi κλαβιε για να προγραμματισω ενα ρυθμο;

πως μπορω να γραψω κατι αφου δεν μπορω να βρω καποια επιλογη για record.(οχι μονο για το AD,αλλα και για τα υπολοιπα VST)

Ειμαι σε απογνωση.

 

Sorry για τις αποριες μου που ισως σας φαινονται αστειες αλλα ειναι η πρωτη μου επαφη με VST και μαλιστα και με το NUENDO.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς για να γράψεις κάτι πρέπει να έχεις δημιουργήσει και το αντίστοιχο κανάλι. Αν λοιπόν θες να γράψεις midi πρέπει να δημιουργήσεις ένα κανάλι midi. αυτό το κάνεις από το Project->Add Track-> Midi. Μετά θα πρέπει στο midi κανάλι, εκεί που γράφει output στην αριστερή μεριά να δηλώσεις ως output το AD ή όποιο άλλο vst έχεις φορτώσει στο project. Αν χρησιμοποιείς κλαβιέ, φρόντισε το midi input να είναι στη συγκεκριμένη συσκευή. Μετά πάτα το Record Enable στο κανάλι, και μετά το Record απο το Transport Bar. Εννοείται πως έχεις σετάρει μέτρο, tempo και έχεις βάλει και το μετρονόμο αν τον χρειάζεσαι πατώντας to C ή πηγαίνοντας στο Transport->Click.

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι δυνατον!Σε ευχαριστω πολυ.

Αυτο που εκανα εγω ηταν πριν ακομη φορτωσω το AD να ψαχνω για output και να μην το βρισκω πουθενα !!!

Αν σου πω οτι το ψαχνω εδω και 2 ωρες θα το πιστεψεις;

Επειδη ομως οι αποριες δεν τελειωνουν εδω,το βαζω και γραφει και βαραω με το ποντικι την μποτα,κανει οτι γραφει στο midi track αλλα οταν παταω Stop το σβηνει και δεν υπαρχει τιποτα.

Βεβαια οταν βαζω καποιο ετοιμο midi (drag and drop) απο τα beats ,το παιζει κανονικοτατα.

Πως γινεται λοιπον να γραψω τον ρυθμο μου και να μπει στο midi track;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνεις διπλό κλικ στον inspector στο μιντι τρακ και θα σου εμφανίσει το key editor. Εκεί θα βάλεις με το ποντίκι τις νότες, παρά θα τις παίζεις λαιβ με αυτό, εκτός και αν έχεις κάποιο κοντρολερ, που τότε θα θέλει να πατήσεις και το κουμπί ρικορντ.

 

Και κάτι ακόμη: Διάβασε το μανουαλ τα λέει όλα αναλυτικότατα

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου