Προς το περιεχόμενο

Ποιοί απο εδω μέσα παίζουν με tele??


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

superfunk το λογοτυπο πως το εβαλες???

 

Στην αγγλική λέγονται decals και για fender υπάρχει ενα παρα πολύ καλό site: http://www.thedecalshop.co.uk/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΠΑΡΩΝ κ εγω με μια Rockinger Tele. Μαλλον κ γω πρεπει να βάλω κανα decal... ετσι για το οπτικό ζήτημα γιατι με το ακουστικό δεν έχουμε πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες αργότερα...

Μιας και τις επόμενες μέρες πρόκειται να γίνω κι εγώ κάτοχος μιας Rockinger Tele σκέφτηκα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα decals:

Πώς μπορω να φτιάξω δικές μου χαλκομανίες με ασημί μελάνι (όπως πχ είναι το logo της Fender); Δηλαδή, έστω ότι φτιάχνω κάτι στο Corel, πώς θα το τυπώσω στο ειδικό αυτό χαρτί και πώς να το κάνω να φαίνεται ασημί?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ έχω δύο 8) :P :P :P

 

μια american standard

και μια παλιά χειροποίητη αγνώστων λοιπών στοιχείων (όλη κούφια) :wink:

 

th_telepalia.jpgth_amstd99.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελείως εκτός θέματος:

 

Εγώ πάλι γουστάρω που 1) έχεις το ίδιο ψωρο"μικροσκόπιο" με το οποίο έπαιζα κάποτε, και 2) έχεις τον θεικό και καταραμένο ταυτόχρονα Proakis, θαμένο πίσω απο το τονικο μουσικό σύστημα

 

τελικά έχουμε πολλά κοινά εμεις οι δύο, αρκεί να μου δώσεις και την τέλε και θα είμαστε φτυστοί :D

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έγινα κάτοχος μιας Squier Tele (affinity series) πριν περίπου ένα μήνα. Αν και ήταν η πιο φτηνή λύση οφείλω να ομολογήσω ότι το όργανο είναι απίστευτο! Για όλα βέβαια φαίει ο Superfunk που μου κόλλησε και το μικρόβιο της Tele.

 

Υ.Γ. 1 : Υπάρχει τρόπος να "σβήσω" το λογότυπο της Squier?

Υ.Γ. 2 : Blue σπουδάζεις ηλεκτρολόγος (κρίνοντας από το βιβλίο των συστημάτων τηλεπικοινιών και από της αρχιτεκτονικής υπολογιστων που πήρε το μάτι μου στη βιβλιοθήκη σου )? (Ξέρω είναι εκτός θέματος,αλλά μη με βρίσετε πολύ!)

Υ.Γ. 3 : Να πω την αμαρτία μου εκτός από τη νεοαποκτηθείσα Tele μου, έχω και μια Epiphone SG.

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω ότι στην Ελλάδα οι περισσότεροι παίζουν με strat ή Les Paul αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ κάπου θα υπάρχουν και κάποιοι κολλημένοι τελεκαστεράδες σαν και εμένα :!:

 

πλακα πλακα superfunk, εχεις αντιληφθει οτι δημιουργησες κινημα? :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. 2 : Blue σπουδάζεις ηλεκτρολόγος (κρίνοντας από το βιβλίο των συστημάτων τηλεπικοινιών και από της αρχιτεκτονικής υπολογιστων που πήρε το μάτι μου στη βιβλιοθήκη σου )? (Ξέρω είναι εκτός θέματος' date='αλλά μη με βρίσετε πολύ!)

[/quote']

 

Φυσική σπουδάζω :cry:

 

τελείως εκτός θέματος:

 

Εγώ πάλι γουστάρω που 1) έχεις το ίδιο ψωρο"μικροσκόπιο" με το οποίο έπαιζα κάποτε, και 2) έχεις τον θεικό και καταραμένο ταυτόχρονα Proakis, θαμένο πίσω απο το τονικο μουσικό σύστημα

 

τελικά έχουμε πολλά κοινά εμεις οι δύο, αρκεί να μου δώσεις και την τέλε και θα είμαστε φτυστοί icon_biggrin.gif

 

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου