Προς το περιεχόμενο

Επιλογη μαγνητη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας συμφορουμιτες! Να σας χαιρετισω μιας και ειναι το πρωτο μου ποστ εδω :)

Λοιπον, εχω μια american deluxe fat strat με dh1 humbucker και samarium cobalt noiseless μονους.Παιζω σε εναν engl screamer 50 combo.Καταρχας να πω οτι απο τον ενισχυτη μου και την κιθαρα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος,απλα θα ηθελα να αναβαθμισω λιγο τον ηχο μου.Καταρχας το ειδος της μουσικης που παιζω ειναι Hard Rock(rainbow,purple,divlje jagode,smak ktl),καθως και παλιο καλο metal(judas priest,accept,maiden,tokyo blade,running wild,riot,helloween ktl).Η γνωμη σας ποια ειναι για τον εξοπλισμο μου?Εκτος απο το reverb του engl δεν χρησημοποιω αλο εφφε.Προτεινετε μου σας παρακαλω και εφφε που θα επρεπε να εχω αλλα και το κυριοτερο μαγνητες.Ο dimarzio super distortion μου φενετε καλος για bridge  αν και δεν ειμαι σιγουρος,για neck ομως(που δεν εχω ουτε ασιγουρη ιδεα :) )???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια χαρα ειναι οι μαγνητες της κιθαρας σου και δεν χρειαζονται καμμια αλλαγη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι οι μαγνητες της κιθαρας σου και δεν χρειαζονται καμμια αλλαγη.

Και πως θα κινηθεί η αγορά κύριος?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα να την κινησουν αλλοι κυριος :) Για κανα εφφε που ισως μου φανει χρησιμο? Παιζω 10 χρονια καρφι και δεν εχω ιδεα τι θα μπορουσα να χρειαστω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτα που παιζεις δεν χρειαζεσαι και πολλα.

 

Ενα delay ομως ειναι παντα οκ να σου βρισκεται ;)

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για delay πηγαινα και εγω,καλα το φανταστηκα.Εχει παραδιπλα ενα τεραστιο θρεντ για ντιλεη θα πεταχτω μια βολτα.Ειμαι πανευτηχης.Αληθεια ομως,με εναν super distortion τι θα εχανα εκτος απο τα χρηματα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτο που παιζεις τα μονα που ουσιαστικα "χρειαζεσαι" ειναι ενα wah & ενα delay (& αν σου αρεσει ο 80s ηχος κανα chorus),α και ενα κουρδιστηρι δεν θα εβλαπτε...  :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wah δεν πολυχρησημοποιουσε ο Blackmore οποτε δεν θα το χρειαστω,ειναι και το μοναδικο εφφε για το οποιο εχω αποψη,απλα δεν μου πολυπαει στο στυλ.Τωρα για chorus δεν ξερω να πω την αληθεια,σε παραμορφομενο ηχο δινει καλα πραγματα?Ισως κανα ταπεινο faserακι?Delay θα παρω σιγουρα παντως,ειναι καιρο στα σκαρια,τα 177 ευρω δεν εχω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου