Προς το περιεχόμενο

[M-Audio] StudioPro 3 desktop monitors


Προτεινόμενες αναρτήσεις

paidia sorry alla den iksera pou na to postaro. einai kala monitor auta tis m audio? psinomia na ta paro mia skai einai se kali timi.. please help asap. thalo na mou peite akrivos gia ta sigkekrimena an gia tin timi tous einai kala. thans indeed. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mesie welcome αλλά γράψε ελληνικά απο εδώ και πέρα.. για να τιμάμε την γλώσσα μας, να την θυμόμαστε, και να διευκολύνουμε τους αναγνώστες εις την ανάγνωση των ερωτημάτων μας...

 

Λοιπόν.. αυτά που ξέρω για τα M-Audio είναι οτι είναι σε διαμάχη για τα ηχεία τους απο την ESI.. κάπου στο forum υπάρχει σχετικό link και post το όποιο συζήταγε αυτη τη δικαστική διένεξη... (Κοίτα στης δημοσιεύσεις μου κάπου εκεί θα είναι)

 

Τέλοσπάντων εγώ δεν έχω τίποτα απο τα δύο.. αλλά θυμάμαι όταν προβληματιζόμουνα για την αγορά ηχείων... Κατέληξα στα Samson Rubicon τα οποία δεν έχω μετανιώσει μέχρι στιγμής....

 

Το να πάς απλά να ακούσεις ένα ηχείο και να αντιληφθείς την ποιότητα τους σε σχέση με τιμή/απόδοση είναι κάτι που δεν γίνεται (ή δεν μπορώ εγώ τουλάχιστον να κάνω) μέσα σε 5 λεπτά στο μαγαζί ενός αντιπροσώπου. Και επειδή δεν ήξερα κανέναν με μόνιτορ ηχεία.. τα πρώτα μόνιτορ ηχεία που άκουσα ήταν και αυτά που αγόρασα.. (τώρα δεν ξέρω αν έχασα ή κέρδισα αλλά αν είναι τα πρώτα σου monitor ηχεία δεν θα καταλάβεις τη διαφορά που θα σε κάνει να μετανιώσεις για όποια αγορά ηχείων κάνεις.. απο εκεί και πέρα.. αν αποφασίσεις στο μέλλον.. (που κάποια στιγμή θα αποφασίσεις ) να τα αλλάξεις .. θα είσαι σε θέση πιστεύω να ξέρεις τι πρέπει να ακούσεις παραπάνω σε ένα άλλο ηχείο και να τα ακουμπήσεις (τα γκαφρα) παραπάνω για να τα αποκτήσεις..

 

Αυτό πάλι μπορεί να συμβεί μπορεί και όχι.....

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγκεκριμένα τα άκουσα και τα έκανα δώρο στον αδελφό μου. Είναι πολύ αξιόλογα για την τιμή τους, και ψιλο-"monitorίζουν" ηχητικά. Μιλάμε βέβαια για ηχεία των 80¤ το ζευγάρι.

 

Δεν γνωρίζω αν και πόσο καλύτερα μπορεί να είναι αντίστοιχα ηχεία άλλων εταιρειών.

 

Γράφε ελληνικά σε παρακαλούμε.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου