Προς το περιεχόμενο

Marshall JVM410 ή Marshall MF350;


fatalv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά. :)..Καιρό είχα να μιλήσω με τη παρέα του Noiz... :D 8)

 

Λοιπόν η ερώτηση που κάνω είναι ήδη διατυπωμένη στον τίτλο.. ;D.Τον πρώτο ή τον δεύτερο; Θα σας παρακαλούσα, όποιοι από εσάς γνωρίζετε κάποια πράγματα γύρω από αυτά τα δύο μοντέλα να μου παραθέτατε - όσο αυτό είναι δυνατό - τις γνώμες σας...

 

Σημαντικές σημειώσεις: Έχω αρκετά ψάξει τα δύο αυτά μοντέλα...Τον MF350 τον έχω δοκιμάσει κιόλας. Το budget μου είναι γύρω στα 1300 ευρώ (σ.σ. πεινάει ο κόσμος)....Με ενδιαφέρουν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ τα δύο αυτά μοντέλα....Θα σας παρακαλούσα να μην μου προτείνετε κάποιο άλλο μοντέλο (ή μάρκα) σε αυτά τα λεφτά γιατί ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει κάτι άλλο....

 

Τέλος γνωρίζοντας ότι τα δύο αυτά μοντέλα, παρέχουν πραγματικά μια γκάμα ήχων που ξεκινά από jazz-blues παιξίματα, προχωρά σε hard rock και country και καταλήγει σε thrash και άλλα μεταλλικά ιδιώματα, επισημαίνω ότι το στυλ που με ενδιαφέρει είναι progressive rock-metal, σε κύρια φάση και γενικότερα ένας αυθεντικός ROCK ήχος (από Purple και Zeppelin σε Cream και AC/DC)

 

...οποιαδήποτε γνώμη σας ή επισήμανση στα συγκεκριμένα μοντέλα θα με βοηθούσε πολύ... σας ευχαριστώ...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα προσανατολιζόμουν στον jvm λόγω κολλήματος με τη λάμπα. ;D Πιστεύω ότι θα κρατήσει και την αξία του σε μεγαλύτερο βαθμό από τον (πολύ καλό επίσης) mf σε βάθος χρόνου. Ο MF θεωρώ ότι είναι ένα πείραμα της marshall που δεν νομίζω να βγάλει πουθενά, οπότε η τιμή μεταπώλησής του θα είναι γελοία.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγς δεν έχω διαβάσει τα καλύτερα για τον MF350.Άσε που με τα λεφτά του MF παίρνεις έναν πολύ καλύτερο LINE6 και έχεις μεγαλύτερη ευελιξία(η όλη ιστορία δηλαδή και καλά γύρω απο τον MF)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά....Οι αρχικές μου εκτιμήσεις επαληθέφτηκαν...ευχαριστώ και πάλι.... 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου