Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα δεξι χέρι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τον τελευταιο καιρο παρατηρω οτι το δεξι μου χερι (δεξιοχειρας)  εχει χαλασει.Κανω μεγαλυτερη κινηση απο οτι πρεπει στις πενιες με αποτελεσμα ανεβαζοντας ταχυτητα να χανω τις νοτες. το φαινομενο συμβαινει οταν παιζω warm up exercises (δαχτυλοθεσιας)  και κλιμακες (στα riff δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα) . Ξερω οτι ειναι θυμα σκληρης προσπαθειας να μειωσω την κινηση του χεριου, αλλα  μηπως εχετε να μου δωσετε καμια συμβουλη κανενα tip???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο μαλλον σου εχει δημιουργηθει γιατι ενδεχωμενος τον τελευταιο καιρο τι ωρα που παιζεις επειδη παλι λεω ενδεχομενος θελεις να παιξεις πιο ελευθερα παραμελησες το δεξι σου χερι στην τεχνικη με συνεπεια κατι που επαιζες καλα καποτε ξαφνικα να το χαλασες γιατι (στραβωσε) το χερι σου, ή ειχες καιρο να πιασεις κιθαρα.η συμβουλη μου αργο παιξιμο μεχρι το χερι σου να κατσει οπως πριν.θελει υπομονη!!!καμια φορα το χερι θελει να τεμπελιασει την ωρα που παιζεις με συνεπεια να μην τηρει κανονες και να παιζει αναρχα με αμεση συνεπεια την συνηθεια και τελος να εχεις χαλασει την τεχνικη σου, τον ηχο σου κοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ριξε την ταχυτητα στο τεμπο που η τεχνικη σου ειναι τελεια και ξεκινα μελετη απο κει με μετρονομο (σημειωνοντας τα τεμπο σου) ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου