Προς το περιεχόμενο

electro harmonix big muff και litlle big muff


creep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να διαγραφει το θεμα!!! :-[ :-[

ειμαι απαραδεκτος και να σκεφτεις οτι εκανα αναζητηση πως δεν το ειδα?!?! 8)

παντα κανω γι΄αυτο εχω μολις 21 μυνηματα.. γιατι με την αναζητηση βρισκω απαντησεις αλλα αυτη τη φορα, τι στο  γ@$%#^#$^ εγινε! ??? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, μην αγχώνεσαι ντε! Όταν μπορούμε να παραπέμψουμε & να βοηθήσουμε, το κάνουμε... ούτε ευαγγέλια είναι, μονάχα απλές απόψεις.

 

Μπορώ να σου πω κι άλλα: πχ. ότι το Little Big Muff είναι μια κατά την γνώμη μου όχι πετυχημένη απομίμηση του ήχου των παλαιότερων σχεδίων του Big Muff όπως του Triangle, και ακόμη ότι υπάρχουν άλλα δυο μοντέρνα σχέδια που αξίζουν την προσοχή σου (αν και δεν κυκλοφορούν ιδιαίτερα στα μαγαζιά για να τα ακούσεις):

 

http://www.ehx.com/products/muff-overdrive (πιο ήπιο)

http://www.ehx.com/products/double-muff (πολύ καλό και λιγότερο άγριο από όσο νομίζει κανείς)

 

και το ολοκαίνουργιο και αρκετά ευέλικτο Big Muff Pi with Tone Wicker, το οποίο δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη και ανυπομονώ να το δοκιμάσω:

 

big-muff-pi-with-tone-wicker.jpg

 

http://www.ehx.com/products/big-muff-pi-with-tone-wicker

 

 

Όλα αυτά αν θες να καταφύγεις σε λύσεις της Electroharmonix, γιατί αν θες άλλες μάρκες για κάποιο Muff πάει μακριά η βαλίτσα...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτε και μια ιδεα πως ακουγεται ενα big muff (το pi) με μια στρατ ...

 

Δεν το βαζω στα τεστ γιατι επ ουδενι δεν προκειται για σοβαρη δουλεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα αuτο το big muff ειναι σαν το παλιο καλο κρασι μια σταθερη αξια αντε να δουμε και το καινουργιο να δουμε τις παραπανω επιλογες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, για τυπικά δείγματα του Big Muff με στρατ ακούστε Γκίλμουρ και Smashing Pumpkins στο Siamese Dream... (μόλις δυο ονόματα που μου ήρθαν με σκέψη χρόνου dt). Aν και το Siamese Dream είναι πολύ πιο ευθύ παράδειγμα από τον Γκίλμουρ γιατί τα εκείνος τα χρησιμοποιούσε με πολύ περίεργο τρόπο, σε συνδυασμό με πολλά άλλα διάφορα...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το little big muff κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τον ηχο του!ΣΑΠΙΛΑ

αλλα ρε παιδια πολυ θορυβο το ατιμο! χαχαχα

μηπως φταινε οι μονοι μου μαγνητες?

μηπως φταει οτι το εχω με ρευμα?(Onespot)

η μηπως φταει η σειρα? (Guitar - oct - TS9 - Muff - Flanger - Delay - RC2)

βασικα οταν τα αλλαξα σειρα παλι το ιδιο με εκανε....

 

να προσθεσω οτι οταν παιζω δεν ακουω τπτ αλλα ειναι πολυ σπαστικο οταν εχω κανα κενο σε κανα κοματι να ακουγετε ΦΦΦΦΣΣΣΣΣΣΣΣ

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, για τυπικά δείγματα του Big Muff με στρατ ακούστε Γκίλμουρ και Smashing Pumpkins στο Siamese Dream... (μόλις δυο ονόματα που μου ήρθαν με σκέψη χρόνου dt). Aν και το Siamese Dream είναι πολύ πιο ευθύ παράδειγμα από τον Γκίλμουρ γιατί τα εκείνος τα χρησιμοποιούσε με πολύ περίεργο τρόπο, σε συνδυασμό με πολλά άλλα διάφορα...

 

Ή Chili Peppers live. O Frusciante solo όλο με big muff νομίζω πως παίζει στα live και στο stadium arcadium παίζει με το πολύ ενδιαφέρον English Muff'N.

http://www.thomann.de/gr/electro_harmonix_english_muffn.htm

 

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το little big muff κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τον ηχο του!ΣΑΠΙΛΑ

αλλα ρε παιδια πολυ θορυβο το ατιμο! χαχαχα

μηπως φταινε οι μονοι μου μαγνητες?

μηπως φταει οτι το εχω με ρευμα?(Onespot)

η μηπως φταει η σειρα? (Guitar - oct - TS9 - Muff - Flanger - Delay - RC2)

βασικα οταν τα αλλαξα σειρα παλι το ιδιο με εκανε....

 

να προσθεσω οτι οταν παιζω δεν ακουω τπτ αλλα ειναι πολυ σπαστικο οταν εχω κανα κενο σε κανα κοματι να ακουγετε ΦΦΦΦΣΣΣΣΣΣΣΣ

 

τπτ  ???

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου