Προς το περιεχόμενο

Νέο άλμπουμ Blue Oyster Cult: The Symbol Remains


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανά δυο κομμάτια που άκουσα με ενθουσίασαν αλλά είμαι φαν και άρα προκατειλημμένος. 

Μόνο Eric Bloom και Buck Dharma από την κλασική σύνθεση, ενώ στο πιο κάτω βίντεο κάνει cameo εμφάνιση ο πρώην ντράμερ τους, Albert Bouchard παίζοντας κουδούνα με έναν ιδιαίτερα αναγνωρίσιμο τρόπο. (E ναι, θα ήταν κρίμα να μην αποτίσουν φόρο τιμής σε ένα από τα πιο viral κωμικά σκετς από καταβολής Internet. I've got a fever baby!)  

 

 

Επεξεργασμένο από Haris
  • Like 7

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα τέσσερα τραγούδια που βγήκαν μου άρεσαν πολύ. Γενικά είμαι μεγάλος φάν. Αντιλαμβάνομαι βέβαια ότι δεν παίζει να βγάλουν καινούριο "Secret treaties" ή "Fire of unknown origin" αλλά δεδομένου και του προχωρημένου της ηλικίας, μια χαρά είναι.

Bty βλέπω ότι σε πολλά τραγούδια στίχους έχει γράψει ο συγγραφέας John Shirley, φίλος του Eric Bloom.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας είναι καλά ο Αργύρης Ζήλος που μας τους γνώρισε μέσα από τον Ήχο, νομίζω πρέπει να ήταν 1976  και μόλις είχαν κυκλοφορήσει το Agents of Fortune που περιείχε το πολυθρύλητο Don't Fear the Reaper. Θυμάμαι είχε δισκοκριτική όλα τα μέχρι τότε LP's συμπεριλαμβανομένου και του πολύ καλού διπλού live album "On Your Feet or on Your Knees".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Superfunk είπε

Μια χαρά.

Για ενενηνταρηδες μαμαν και δέρνουν.

 

🙂

Πάντα υπερβολικός.😆 Ούτε 80 δεν είναι οι άνθρωποι. 😜

Παρεμπιπτόντως, για όποιον δεν έπιασε το συμβολισμό της εμφάνισης του Albert Bouchard και της κουδούνας του, ιδού:
 

 

  • Like 1
  • Χαχα 1

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, MGs said:

Τι είναι αυτή η Emmental μισοφαγωμένη κιθάρα που κρατάει?

 

Είναι η Steinberger "cheese-berger", μια GM7 με transtrem καστομαρισμένη για πάρτη του.

Κιθαράκλα by the way, ψιλοζήλεψα ....

 

images?q=tbn:ANd9GcQTpL9EoOuvtCB0sU_UkQa

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου