Προς το περιεχόμενο

Revv G3 - Το High Gain στα καλύτερα του???


BGkakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και κάποιο καιρό είμαι ένας ευτυχής κάτοχος του G3 distortion πεταλιού από την REVV. Είπα να κάνω επιτέλους ένα βίντεο που να βασίζεται εξ ολοκλήρου σε αυτό όσον αφορά τις κιθάρες καθώς στις παραγωγές μου γενικά το χρησιμοποιώ σε συνδιασμό με ένα metalzone. (και τα 2 τα χρησιμοποιώ σαν preamps, συνδεδεμένα δηλαδή στη λούπα του ενισχυτή.)

Το αποτέλεσμα μπορείτε να το ακούσετε στο σύνδεσμο παρακάτω, όσοι ενδιαφέρεστε να προβείτε σε αγορά του και είστε διστακτικοί λόγω του κόστους του.

 

Αναμένω γνώμες από όποιον θέλει να την παραθέσει!

 

Επεξεργασμένο από BGkakos
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίος φίλε μπράβο!!!

Το πετάλι όντως άψογο. Σε τι ενισχυτή παίζεις btw? και γιατί στη λούπα και όχι από μπροστά?🤣

imo βρισκόμαστε στην καλύτερη εποχή των πεταλιών αυτή τη στιγμή, με τους Έλληνες να κεντάνε... πχ τσακαλης

 γενικά με έχει πιάσει gas για πετάλια αλλά κρατιέμαι🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ενισχυτής στον οποίο συνδέω τα πετάλια είναι ένα modαρισμένο κεφάλι Randall των 50 watt. Συνδέω στη λούπα γιατί εκεί ακούγονται καλύτερα τα πετάλια αυτά. Αν το συνδέσω πριν την προενίσχυση του ενισχυτή, βγαίνει ένα thin, τζιτζικίσιο αποτέλεσμα. 

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραίο αποτέλεσμα, αν και γενικά μου αρέσουν οι παραγωγές σου οπότε δε μου κάνει εντύπωση.

 

Δε μου αρέσουν καθόλου τα distortion πετάλια, αλλά να που μια χαρά κάνουν τη δουλειά. Στο χέρι βλέπεις διαφορά σε σχέση με άλλα setups;

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'σαι καλά Bill! Έπειτα από αρκετά βίντεο που είδα για διαφορετική συνδεσμολογία πεταλιών στον ενισχυτή, άλλαξε και μένα η γνώμη μου για τα πετάλια. Στο χέρι, όχι δεν βλέπω καμία διαφορά. Και το REVV και το Metalzone (μιας που γενικώς χρησιμοποιώ κι αυτό - θα κάνω και με αυτό ένα βίντεο κάποια στιγμή) είναι χάρμα να παίζεις μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου