Προς το περιεχόμενο

sheraton η κατι αλλο?


less40

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

βαζε παγους (απο το φαρμακειο) οσο πιο συχνα μπορεις και θα σε βοηθησει.. περαστικα..

 

 δε θυμαμαι τι μανικι ειχε αλλα ειδα μια hagstrom τελευταια που εχει παρει ο γιωτης ο σαμαρας και ηταν παρα πολυ καλη απο ηχο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παιδια (απο βδομαδα παω για φυσιοθεραπεια)

τελικα τι θα επιλεγατε  hagstrom η sheraton?

???

ξερω οτι ειναι υποκειμενικο αλλα ας παρω καμια γνωμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια Epiphone Sheraton II εδώ και ένα περίπου χρόνο. Προσωπικά θεωρώ ότι για τα χρήματα που κοστίζει έιναι πολύ καλό και αξιόπιστο όργανο. Δε θα πω βάζει πολλές ακριβότερες ξαδέρφες της κάτω γιατί πολύ απλά δεν έχω παίξει με τέτοιες (Gibson 335 τύπου ακριβές κιθάρες εννοώ) όπως έχει γραφτεί στο φόρουμ παλιότερα απλά θα πω ότι προσωπικά για μένα ήταν Love at first sight (and touch/hearing θα συμπλήρωνα). Πάμε να τα δούμε ένα ένα... Θα ξεκινήσω από το μπράτσο που είπες ότι σε ενδιαφέρει λόγω τενοντίτιδας. Έχει U-shape neck και το radius της ταστιέρας είναι μεγάλο (10άρι ή 12άρι με πιο πιθανό το 12άρι γιατί είναι σχεδόν flat). Ο ήχος τώρα... Λες ότι τη θες για αποκλειστιά jazz ήχο. Δυστυχώς εγώ έχω σχέση με τη jazz όσο η ανιθοσαλάτα με το καζάν ντι πι. Στα αυτιά μου, με τους μαμίσιους μαγνήτες και σε fender ενισχυτή (pro junior συγκεκριμένα) μου ακούγονται συχνοτικά γεμάτοι πράγμα που με ξετρέλανε από την πρώτη στιγμή που την άκουσα. Η κιθάρα για Humbuckers που φοράει στη bridge θέση θα έλεγες ότι έχει λίγο attack, κάτι που όμως χάνεται στον neck. Έχω την εντύπωση ότι θα πετύχεις τον jazzy tone που θέλεις χωρίς δυσκολία με ένα σετάκι βαριές χορδες, παίξιμο στον neck μαγνήτη και "παιχνίδι" με το tone του για να τον φέρεις στη "μουντάδα" που θέλεις. Εκτός των άλλων θεωρώ ότι είναι απίστευτα χλιδάτη κιθάρα στην εμφάνιση (εγώ έχω την natural finish). Από εκεί και πέρα λες ότι σου έκατσε πολύ καλά στο χέρι, προσπάθησε α την ακούσεις και στον ενισχυτή σου (δε μας είπες από ήχο πως την έκρινες αν την άκουσες με ενισχυτή) και αποφάσισε! Πάντως για τρίτο χέρι είναι πολλά 500 ευρώ (εγώ την πήρα του κουτιού σε ένα ταξίδι μου στην αμερική 600 δολλαρια, δηλαδή 450 ευρώ).

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε μου εισαι πολυ κατατοπιστικος,

την epiphone την δοκιμασα σε ενα marshal και μου αρεσε οταν την εβαλα στο ..return (!)

γενικα μου αρεσε και σκεφτομαι αυτην η την HAGSTROM HJ-800 ,θα ριξω μαλλον κληρο.... :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

less40 δε ξέρω ποια είναι καλύτερη από τις 2, αλλά για καλύτερες τιμές συγκεκριμένα για Hagstrom κοίτα στο http://www.playback-europe.com/

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά στο Playback είναι σίγουρο ότι δίνουν και την ημίσκληρη θήκη δώρο.

 

Στο Thomann δεν είναι σίγουρο αυτό ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος  :)αυτο δεν το ηξερα και παli thanks!

Παντως περιμενω να μαθω απο καποιον μηπως μπορω να εχω και μια μικρη εκπτωση απο γερμανια..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου