Προς το περιεχόμενο

Αντιπροσωπος για τα zoom στην Ελλαδα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα πεταλακι της zoom το 1010 και δεν λειτουργει το delay του.

Μηπως ξερει κανεις ποιος φερνει τα zoom στην ελλαδα η καποιον αντιπροσωπο για σερβις.

Η βοηθεια σας θα μου ειναι πολυτιμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ανιπρωσωπεία είναι Τσιτιρίδης Κ. , Ακαδημίας 92 Αθήνα, 210 3826483

 

πάντως να σκεφτείς το κόστος επισκευής και αν το αξίζει (οι δικές μου εντυπώσεις είναι ότι έχει πολλή ψευτικο ηχο) :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν παιζουν πολλα φραγκα φιλαρακι παω για καινουργιο υπολογιστη οποτε καταλαβαινεις!

Και εγω το βλεπω λιγο βλακεια να το φτιαξω αλλα...

Εχεις κανα φτηνουλη υποψιν μηπως ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το BOSS ME-30 το εχεις δει το παλιο μοντελο της Boss μου το δινει ενα γνωστος με κανα 80αρι αξιζει να το παρω να κανω την δουλεια μου για τωρα η να ψαξω για κατι πιο καινουργιο δεν μπορω να διαθεσω πανω απο 100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Boss ME-30 για 80 ευρώ μια χαρά είναι, καινούργιο το ME-50 έχει 266ευρώ.

Επισεις με 98ευρώ Behringer V-Amp serie2, αν παίξεις με δικές σου παραμέτρους κάνει θαύματα. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ φιλαρακι

Να σου κανω αλλη μια ερωτηση εχεις δοκιμασει η εχεις ακουσει καποιον να μπορεσει να φτιαξει ψηφιακα πεταλακια?Λογικα καποιο ολοκληρωμενο η καποια αντισταση εχει καει γιατι οταν του βαζω delay η chorus ακοθγεται μονο ενα φυσσημα και λεω μια και θα παει για πεταμα να δοκιμασω μπας και γινει κατι.

Το θεμα ειναι οτι πρεπει να βρω το σχεδιο του κυκλωματος!

Δοκιμασα να στειλω μαιλ στην εταιρια και περιμενω απαντηση!

Να ασχοληθω η τσαμπα ο κοπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Service – επισκευή από αντιπρόσωπο στην Ελλάδα; Το άλλο με τον Τοτό, το ξέρεις; :lol:

 

Χωρίς πλάκα τώρα, -μην γίνουμε και ρεζίλι- υπάρχει περίπτωση να τύχεις τέτοιας μεταχείρισης, εννοώ service-επισκευή, στην Ελλάδα; Εδώ δεν γινόταν τόσα χρόνια, θα το κάνουν τώρα που έχουν αρχίσει να αγοράζουν όλοι από το internet και από παραεισαγωγή;

 

Tolisi το πρόβλημα που έχεις είναι σε όλα τα time based effects (βλ. delay, chorus, flanger κλπ); Τα υπόλοιπα, όπως overdrive, compressor, φίλτρα κλπ δουλεύουν κανονικά;

Πότε συνειδητοποίησες ότι κάποια εφέ δεν δουλεύουν ; Για παράδειγμα, χτύπησες κατά λάθος την πεταλιέρα και μετά κάποια εφέ δεν δούλευαν κλπ; Για δώσε μερικές λεπτομέρειες.

 

Το πρόβλημα με τα ψηφιακά είναι ότι αν δεν έχει χαλάσει από συνηθισμένες υποθέσεις του στυλ : κάψιμο από τροφοδοτικό, χτύπημα κλπ δύσκολα φτιάχνονται μιας και τα chipακια τους είναι συνήθως δυσεύρετα. Να έχει καεί αντίσταση κλπ το θεωρώ ολίγον απίθανο. Μάλλον κάτι παίζει με τον προγραμματισμό κάποιου κυκλώματος.

 

Πάντως είναι κάπως αντιφατικό να πηγαίνεις για νέο υπολογιστή και να ψάχνεις για ολόκληρη ψηφιακή πεταλιέρα με κάτω από 100euro 8O αλλά φαντάζομαι όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων. 8)

 

Υγ.1 Δυστυχώς αυτές τις μέρες δεν μπορώ να βοηθήσω και πολύ μιας και είμαι stand by για εξωτερικό. :roll:

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα μου ειναι σε ολα τα time based effects και δουλευει κανονικα τα distortion οπως ακριβως ειπες!

Το προβλημα το επαθα οταν εχασα τον ανταπτορα του ρευματος και πηρα καινουργιο και το + ηταν εξω τελικα ενω η πρωτη προσπαθεια ηταν με το + μεσα!Οποτε εστειλα αναποδο ρευμα και κατι επαθε ψυχοπλακωμα!

Οσο για τις πρωτερεοτητες επειδη η μερες των live περασαν και γρφω μονος μουσικη στο σπιτι καταλαβαινεις την αναγκη καινουργιου υπολογιστη μιας και ο παλιος σταματαει να μου ανταποκρινεται οταν τον πιεζω εστω και ελαχιστα :wink:

Καθε βοηθεια σου παντως θα μου ηταν πολυτιμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου