Προς το περιεχόμενο

Χρειάζομαι ηχείο;


mike_rhd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας! Αν υποθεσουμε οτι εχω εναν προενισχητη κ εναν τεελικο ενισχητη. Για να μπορω να παιζω LIVE τι επιπλεον χρειαζομαι? Ηχεια?

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Αν υποθεσουμε οτι εχω εναν προενισχητη κ εναν τεελικο ενισχητη. Για να μπορω να παιζω LIVE τι επιπλεον χρειαζομαι? Ηχεια?

Χρειαζεσαι καμπινα 1x12'' ή 2x12'' το πολυ,σε watt (πολυ) περισσοτερα απ'αυτα που δινει ο τελικος σου και κατοπιν,ενα μικροφωνο που θα τοποθετηθει μπροστα απ'την καμπινα και θα συνδεεται με κονσολα-P.A oποτε και θ'ακους τον ηχο σου απ'τα ηχεια του P.A.  ;)

Oπως γινεται δηλαδη σε καθε live σε ολο τον κοσμο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χρειαζεσαι καμπινα 1x12'' ή 2x12'' το πολυ,σε watt (πολυ) περισσοτερα απ'αυτα που δινει ο τελικος σου και κατοπιν,ενα μικροφωνο που θα τοποθετηθει μπροστα απ'την καμπινα και θα συνδεεται με κονσολα-P.A oποτε και θ'ακους τον ηχο σου απ'τα ηχεια του P.A.  ;)

Oπως γινεται δηλαδη σε καθε live σε ολο τον κοσμο. :)

 

φιλε psihiatre θεωρεις οτι μια καμπινα 4*12 ειναι υπερβολη για live εμφανισεις?

σε ρωταω γιατι σκεφτομαι για κατι τετοιο

 

http://www.zozef.gr/site.php?&file=product-view.xml&cat0id=&cat1id=29&cat2id=40&id=2096

 

θα ηθελα την αποψη σου και για τον ενισχυτη αν ξερεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι θα πει ο φιλος ψυχιατρος, ο φιλος ορθοπεδικος θα σου πει μάλλον οχι...

:P

ασε που δεν μπαινει στο αμαξι, χαλαει τα καθισματα κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά όλα αυτά τα rack, αλλά προσωπικά πιστεύω καλύτερα θα'ταν να πάρεις μια κεφαλή, αφού πάνω κάτω στα ίδια λεφτά θα σου βγεί - εφόσον φυσικά θα πάρεις κάτι καλό (άρα τις περισσότερες φορές και ακριβό). Επίσης, γενικά βρίσκω πως τελικοί και προενισχύσεις είναι φτιαγμένοι για να επεξεργάζονται το σήμα ως "line in" (μπακάλικα), και όχι όπως οι κεφαλές, δηλαδή συχνοτικά. Αν κάνω λάθος διορθώστε με, αλλά προσωπική μου άποψη είναι πως μια κιθάρα ακούγεται καλύτερα μέσω ενός ενισχυτή κιθάρας, και όχι καθαρά ψηφιακών μηχανημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστο και αυτο αλλα δεν παιζει προβλημα εχω φορτηγο  ;)

 

Την τελευταία φορά σε είδα με παπί, πάντως! ;D Να σε δω να κουβαλάς την 4x12 με το παπί, και τίποτ' άλλο!!! ;D ;D ;D

 

Ρε μεγάλε, δεν είπαμε ότι αυτά τα πράματα είναι κακά; Για combo είσαι εσύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου