Προς το περιεχόμενο

H μόδα / φαινόμενο youtube


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Έχω κάνα χρόνο που παρακολουθώ και Ελληνικό και ξένο youtube.

Παρατήρησα πως ανεξαρτήτου θεματολογίας υπάρχει ένας κοινός παρονομαστής.

Πολύς ακριβός εξοπλισμός και set-up.

Κάθε "κανάλι" αφιερώνει ένα τουλάχιστον video στο να κάνει tour στον χώρο του.....και πραγματικά σοκαρίστηκα.

State of the art ...... τούμπανα pc, κάμερες 4Κ (μιλάμε για ursa και reds) , φώτα....., φακούς.....

Έχω δεί ωραία σκηνοθετικά videos, έχω δει και ωραία σε περιεχόμενο , έχω δει και μάπα σκηνοθετικά και μάπα σε περιεχόμενο , αλλά όλα σχεδόν είχαν ωραία εικόνα.

Υποθέτω ότι είναι η νέα "μόδα" , που είχαμε πριν 10-15 χρόνια με τα home recording music studios, αλλά εδώ το budget έχει ξεφύγει.

Μπορεί κάποιοι να τα βγάζουν τα λεφτά τους για αγορά gear, αλλά ΟΛΟΙ μα όλοι λένε ότι τα ξαναρχίζουν σε εξοπλισμό.

Μακροπρόθεσμα προβλέπω πως θα μείνουν πολλοί "άνεργοι" ή  θα απασχολούνται με κάτι άλλο και θα έχουν στοκάρει επαγγελματικό εξοπλισμό σε κανένα υπόγειο.....

Έχω δει κανάλια, που έχουν εξοπλισμό παραπάνω από το BBC 😁

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, LK είπε

και θα έχουν στοκάρει επαγγελματικό εξοπλισμό σε κανένα υπόγειο.....

Ή θα τον βγάζουν στο πεζοδρόμιο, προς τέρψη (τυχαία θα πω) κάποιου κ. συνήγορου που θα περνάει από εκεί και μετά θα ανεβάζει thread "κοιτάξτε τι βρήκα περνώντας από..." 😄

  • Χαχα 6
  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Ή θα τον βγάζουν στο πεζοδρόμιο, προς τέρψη (τυχαία θα πω) κάποιου κ. συνήγορου που θα περνάει από εκεί και μετά θα ανεβάζει thread "κοιτάξτε τι βρήκα περνώντας από..." 😄

Με πρόλαβες, τα ίδια πάνω κάτω σκεφτόμουν να γράψω.😁

  • Χαχα 3

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είναι κοινωνικό το θέμα. 

Μην είστε ρηχοί 😁.

Μια ολόκληρη βιομηχανία εξοπλισμού έπεισε τη νεολαία οτι μπορουν να γίνουν " creators " και να παράγουν "content ", και τους φούσκωσαν την Άρτα με τα Γιάννενα. 

Εννοείται ότι στο τέλος θα τα μαζέψω εγώ από την ανακύκλωση 😜

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βάλε σε αυτά και τα ψηφιακά σκουπίδια τα οποία ναι μεν δεν πιάνουν χώρο φυσικό, αλλά μία χαρά σου αδειάζουν το πορτοφόλι...

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LK είπε

Μακροπρόθεσμα προβλέπω πως θα μείνουν πολλοί "άνεργοι" ή  θα απασχολούνται με κάτι άλλο και θα έχουν στοκάρει επαγγελματικό εξοπλισμό σε κανένα υπόγειο.

Πολλοί δε θα αντέξουν αλλά πολλοί γίνονται ηγέτες μεγάλων κοινοτήτων.

 Με μεγαλύτερη διαδραστικότητα, τεχνικές επαυξημένης πραγματικότητας, φέρνοντας πιο κοντά τον κόσμο, δίνοντας του τη δυνατότητα να αλληλεπιδρά στις επιστήμες και τις τέχνες ακόμα και ως μη ειδικός. 

 Να επιδρά στις κοινωνικές εξελίξεις, στις πολιτικές αποφάσεις, με ελάχιστο κόστος σε σχέση με το κέρδος.

 Μέχρι το 2035 θα δούμε το content creation και τις δουλειές που εξαρτώνται από αυτό να αυξάνονται και να εξελίσσονται ραγδαία σε όλους τους κλάδους, ακόμα και στη δικαιοσύνη.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Και βάλε σε αυτά και τα ψηφιακά σκουπίδια τα οποία ναι μεν δεν πιάνουν χώρο φυσικό, αλλά μία χαρά σου αδειάζουν το πορτοφόλι...

Τι εννοείς δεν κατάλαβα;😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, cos_dr είπε

 

 Μέχρι το 2035 θα δούμε το content creation και τις δουλειές που εξαρτώνται από αυτό να αυξάνονται και να εξελίσσονται ραγδαία σε όλους τους κλάδους, ακόμα και στη δικαιοσύνη.

Μέχρι τότε θα χω βγει στη σύνταξη και η δικαιοσύνη δεν θα με αφορά 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LK είπε

Πολύς ακριβός εξοπλισμός και set-up.

 

Τα έχω προσέξει και εγώ αυτά, με κάποια ζήλια είναι η αλήθεια, διότι όταν είχα ξεκινήσει να ασχολούμαι με τη Φωτογραφία, στην κορυφή του διαθέσιμου εξοπλισμού στην Ελλάδα ήταν οι ρώσικες Zenit...

 

Μπράβο στα παιδιά που ασχολούνται με όλα αυτά, αντί να παίρνουν ναρκωτικά, οποιουδήποτε είδους.

 

 

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Τα έχω προσέξει και εγώ αυτά, με κάποια ζήλια είναι η αλήθεια, διότι όταν είχα ξεκινήσει να ασχολούμαι με τη Φωτογραφία, στην κορυφή του διαθέσιμου εξοπλισμού στην Ελλάδα ήταν οι ρώσικες Zenit...

 

Μπράβο στα παιδιά που ασχολούνται με όλα αυτά, αντί να παίρνουν ναρκωτικά, οποιουδήποτε είδους.

 

 

Τηρουμένων των αναλογιών θα ταν σαν να έπαιρνες τότε, αντι για Ζενιθ στο ξεκίνημα .....Hasselblad 😆

Κατά τα άλλα , δεν ξέρω, αλλά τα Ναρκωτικά είναι πιο φθηνά 🤪😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου