Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το νέο Yamaha Montage?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρχισαν οι "διαρροές" ή πρόκειται απλά για φωτοσοπιές?🤔 Θα δείξει. Τις φωτογραφίες μόλις τις τσίμπησα από μια Γαλλική synth prive σελίδα.

 

image.thumb.jpeg.60543583a7cdd7ff23841d41dd222eb0.jpeg

 

image.thumb.jpeg.8439ca1c82f49ac720755072bf655249.jpeg

  • Like 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Στο αγγλοφωνο καταγωγι παντως τα αρρωστακια θεωρουν οτι ειναι αυθεντικη η φωτο, εβγαλαν και κατι λιστες λεει της ναχαμιαγιαμαχα απο Σιγκαπούρη (;) που αναφερουν το μοντελο οπως γραφει και η φωτο, απο οτι φαινεται ειναι αληθινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, manosx είπε

τα αρρωστακια θεωρουν οτι ειναι αυθεντικη η φωτο

Φαίνεται πως ναι, είναι αληθινές.

 

 

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε για να δουμε... 

 

11 ώρες πριν, cos_dr είπε

Έβαλαν οθονούλα για τα control? Nice.

 

Ναι φαινεται καλη προσθηκη... οπως επίσης τα encoders κατω απο την κύρια οθόνη. Για τα οποία encoders απο κάποια ιντερνετικά σχόλια είδα πως χαρακτηρίζουν την ιδέα ως "δανεική" απο το fantom , όμως εμένα άλλο μου έρχεται στο μυαλό... ex5 😉

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Στάθης Π. είπε

Αντε για να δουμε... 

 

Ναι φαινεται καλη προσθηκη... οπως επίσης τα encoders κατω απο την κύρια οθόνη. Για τα οποία encoders απο κάποια ιντερνετικά σχόλια είδα πως χαρακτηρίζουν την ιδέα ως "δανεική" απο το fantom , όμως εμένα άλλο μου έρχεται στο μυαλό... ex5 😉

 

Και από πολλά controllers που είναι της μόδας πιστεύω. Αν κάνουν και κάνα script ακι σε συνεργασία με κστασκευαστες VST μιας και υπάρχουν κοινά πρωτόκολλα για να ελέγχεις και VST τρίτων με τα encoders όταν το χρησιμοποιείς και ως master keyboard π.χ. θα ήταν σούπερ. 

 Είναι χρήσιμο να βλέπεις την πληροφορία και πάνω από τα encoders πέραν της οθόνης. 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, cos_dr είπε

Έβαλαν οθονούλα για τα control? Nice.

Σίγουρα πήραν την ιδέα από το δικό τους flagship arranger Genos

image.thumb.png.9032daf79e2b82bb612f9a72559deae3.png

 

Είμαι σίγουρος ότι το νέο Montage θα θερίζει, δεν έχω αμφιβολία γι αυτό. Για το μόνο που ανησυχώ είναι αν τελικά άκουσαν τις εκκλήσεις πολλών μουσικών και έβαλαν πίσω ένα real time/liner sequencer. Αν ξαναδώ το ίδιο δύσχρηστο patternt sequencer θα πέσει Χ.👎

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

@Waterfall-K mk2 μήπως είναι φωτογραφίες ΑΙ? 😀

Κανονικές είναι, αλλά τέτοια χάλια ποιότητα φωτογραφίας δεν είχαμε ούτε 20 χρόνια πριν. Επίτηδες το κάνουν να μας σπάσουν τα νεύρα οι αλήτες οι Γιαπωνέζοι.🤬

Επεξεργασμένο από Waterfall-K mk2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου