Προς το περιεχόμενο

snooze loop (3) - personnel (blue-wrtsxx)


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα κύριοι :)

 

H βυζαντινη κολλεκτιβα snooze loop και ο ιρακινος περκασιονιστ Μιλτος Wrtssx παρουσιαζουν το 3ο κατα σειρα επισημο κομματι τους με τον τιτλο personnel.

 

Τα samples που χρησιμοποιουνται ειναι απο την ταινια Persona του Ingmar Bergman :

 

http://www.imdb.com/title/tt0060827/

 

www.myspace.com/snoozeloop

 

Σχολια/μηνυσεις δεκτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο. Πολύ ωραίο και ατμοσφαιρικότατο. Κάτι peak-αρίσματα είναι μέρος του εφέ;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω κυριοι :)

 

mscmkr,υπαρχει μια lofi κατευθυνση που δεν εχουμε καταλαβει ακομα αν εχουμε πετυχει.Σε διαφορετικα ηχοσυστηματα παιρνουμε τελειως διαφορετικο feedback,αλλου ακουγεται αυτο που θελαμε και αλλου ακουγεται κατι "λαθος".Αν γινεις πιο συγκεκριμενος για ποια σημεια μιλας θα σου πω αν ειναι αποψη ή αν προσπαθησω να το πουλησω ως αποψη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ κ εγώ με τη σειρά μου που ασχοληθήκατε... Όντως το κομμάτι έχει ένα καμένο πικ που δε θα 'πρεπε, περίπου στο 20". Αυτό δεν είναι άποψη ούτε πειραματισμός, αλλά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΛΑΘΟΣ :-[ :-[  :-\

 

άποψη/πειραματισμός/όπωςθέλετεΠείτεΤο είναι μια "σχετική ΛοΦάη παραμόρφωση" που υπάρχει σε όλο το μήκος του κομματιού.

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα αξιώθηκα να ακροασθώ. Αντάξιο των προσδοκιών που έχει δημιουργήσει η κολλεκτίβα σας στους εικονολάτρες!

 

Πότε να περιμένουμε το concept album για τα έργα και τις ημέρες του Νικηφόρου Β' του Φωκά; :D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το άκουσα και με τα monitors μου (πριν το άκουγα με τα multimedia speakers μου, όπου ακούω συνήθως τη μουσική μου).

Υπάρχει όντως διαφορά. Τα peak-αρίσματα (ό,τι είναι τεσπαν) εκεί στο 20, 26 και λοιπά συνεχίζουν να υπάρχουν, αλλά δίνουν άλλη αίσθηση. Είναι πιο ενσωματωμένα συχνοτικά.

Μπράβο σας ακόμη μια φορά. Όσο το ακούω τόσο μ'αρέσει αλλά και τόσο με ρίχνει... Οπότε σταματάω να το ακούω.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστουμε πολυ παιδια,θα γνωριζετε οτι το θετικο feedback ειναι το μοναδικο κερδος απο τετοιες δουλειες :)

Earendil η αληθεια ειναι οτι οντως ετοιμαζομαστε/προσπαθουμε να πεταξουμε χρηματα για να βγαλουμε ενα 7" βινυλιακι,ετσι για να λεμε οτι το καναμε και αυτο.

mscmkr σε ευχαριστω πολυ που ασχοληθηκες τοσο,ειναι γεγονος οτι ειναι λιγο Μεγαλη Παρασκευη σαν ακουσμα,αλλα εμεις το εχουμε συνηθισει γιατι το δουλευουμε πολυ καιρο.

 

Ευχαριστω και παλι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

στο πλαίσιο μιας ιδέας για κυκλοφορία μερικων κομματιών μας σε περιοριμένο αριθμό 7" βινυλίων, ξαναπιάνουμε τα κομμάτια ενα προς ένα επανα-ηχογραφώντας προβληματικά τμήματα και κυρίως μιξάρονται από κάποιον πιο ειδικό (τον Πάρη). Αυτή είναι η μάλλον τελική μορφή του personnel και όπως πάντα, θα εκτιμηθεί οποιοδήποτε σχόλιο :).

personell__fin.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου