Προς το περιεχόμενο

Satriani - Why Jam


mehiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ ωραιος ηχος....με τι παιζεις? ;)

οσο για το κομματι ειναι λιγο φλυαρο για τα δικα μου γουστα....αλλα καλο γενικα...

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω με μια Fender Stratocaster Japan με Seymour Duncan Pearly Gates Plus Humbucker και maple ταστιέρα, την οποία έχω 14 χρόνια, και βγαίνω στον Peavey Ultra 410, combo 60 Watt, full tube με τέσσερα δεκάρια.

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

distortion παιρνεις απο τον ενισχυτη  ή εχεις και κανα πεταλακι? παντως τα γκαζια του σκοτωνουν και ο gates παντα γουσταρα τον ηχο του γαματο....γενικα οι peavey εχουν καλα πολυ καλα γκαζια .ωραιος......φιλε μου

ααα!!!! να ρωτησω κατι δικαναλος ειναι αυτος?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σόλο σου έχει υπερβολικά πάρα πολλές νότες....

 

Ή αυτού του είδους το σόλο δεν ταιριάζει στο κομμάτι...

 

Πολύ καλός σαν παίκτης, αλλά, πρόσεχε, γιατί σε πολλά σημεία γίνεσαι κουραστικός... Όχι τίποτ' άλλο, δεν τραβάς τον ακροατή....

 

Λοιπόν, θα σου πρότεινα, τέτοιας νοοτροπίας σόλο να το κοτσάρεις σε κάνα άλλο backing track, και για το "why" να βρεις κάτι άλλο, πιο εκφρασικό...

 

Keep on!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σόλο σου έχει υπερβολικά πάρα πολλές νότες....

 

Ή αυτού του είδους το σόλο δεν ταιριάζει στο κομμάτι...

 

Στο ξεκίνημα αυτό που πιάνω εγώ είναι οτι συνεχίζει πάνω στις μπουρμπουλήθρες του Satch προς το τέλος του original κομματιού.

 

IMO φιλάρα το έχεις πιάσει πολύ καλά το νόημα, με περιθώρια βελτίωσης. Ο ήχος στην αρχή ήταν κάπως ασαφής (έφερνε όμως αρκετά στο original, ίσως αδικήθηκε απ'την ηχογράφηση). Μετά από λίγο όμως απογειώνεσαι κανονικά στο κομμάτι. Σε μερικά σημεία είναι κάποιες νότες και φράσεις που ξεφεύγουν αισθητά από το ηχόχρωμα του ρυθμού, κατατάλλα (ναι ειναιμιαλέξη) πολύ καλό!

 

Έχει σφραγίδα το παίξιμό σου!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

distortion παιρνεις απο τον ενισχυτη  ή εχεις και κανα πεταλακι? παντως τα γκαζια του σκοτωνουν και ο gates παντα γουσταρα τον ηχο του γαματο....γενικα οι peavey εχουν καλα πολυ καλα γκαζια .ωραιος......φιλε μου

ααα!!!! να ρωτησω κατι δικαναλος ειναι αυτος?

ναι με γκάζι από τον Peavey παίζω ο οποίος έχει 3 κανάλια Clean, Crunch, kai High Gain.

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σόλο σου έχει υπερβολικά πάρα πολλές νότες....

 

Ή αυτού του είδους το σόλο δεν ταιριάζει στο κομμάτι...

 

Πολύ καλός σαν παίκτης, αλλά, πρόσεχε, γιατί σε πολλά σημεία γίνεσαι κουραστικός... Όχι τίποτ' άλλο, δεν τραβάς τον ακροατή....

 

Λοιπόν, θα σου πρότεινα, τέτοιας νοοτροπίας σόλο να το κοτσάρεις σε κάνα άλλο backing track, και για το "why" να βρεις κάτι άλλο, πιο εκφρασικό...

 

Keep on!

Thanks! Πειραματισμούς κάνω.

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σόλο σου έχει υπερβολικά πάρα πολλές νότες....

 

Ή αυτού του είδους το σόλο δεν ταιριάζει στο κομμάτι...

 

Στο ξεκίνημα αυτό που πιάνω εγώ είναι οτι συνεχίζει πάνω στις μπουρμπουλήθρες του Satch προς το τέλος του original κομματιού.

 

IMO φιλάρα το έχεις πιάσει πολύ καλά το νόημα, με περιθώρια βελτίωσης. Ο ήχος στην αρχή ήταν κάπως ασαφής (έφερνε όμως αρκετά στο original, ίσως αδικήθηκε απ'την ηχογράφηση). Μετά από λίγο όμως απογειώνεσαι κανονικά στο κομμάτι. Σε μερικά σημεία είναι κάποιες νότες και φράσεις που ξεφεύγουν αισθητά από το ηχόχρωμα του ρυθμού, κατατάλλα (ναι ειναιμιαλέξη) πολύ καλό!

 

Έχει σφραγίδα το παίξιμό σου!

Συμφωνώ, θέλει περισσότερη ευκρίνεια στην αρχή.

Thanks!

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου