Προς το περιεχόμενο

Θάλασσα


sergei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν το κομμάτι δεν είναι δικό μου, είναι ενός ιντερνετικού φίλου μου... μου το έδωσε για να το ενορχηστρώσω και να το στήσω γενικώς. Το κομμάτι μου άρεσε... προσθεσα και κάτι στην αρχη και κάτι στο τέλος και ορίστε, μετά απο καμιά 30αριά ώρες δουλειάς, το κομμάτι είναι έτοιμο

Οτι ακούτε το έγραψα στο home ( ο Θεος να το κάνει) studio μου και είναι παιγμένο ή ζωγραφισμένο από μένα εκτός από την φωνή που γράφτηκε σπίτι του (προσπάθησα να την συμμαζέψω αλλά δεν ηταν και τοσο έυκολο). Επίσης είναι και ευκαιρία να ακούσετε την καινούρια μου ακουστική κιθάρα.

 

http://www.box.net/shared/kmb772e4gg

 

ακούστε και πείτε τα σχόλια σας για την συνθεση (αν και δεν με αφορα) την ενορχήστρωση και το ήχο γενικότερα.

 

ΥΣ. αν σας ενδιαφέρει να ακούσετε και άλλα από τον δμιουργο του κομματιού μπέιτε εδώ: http://www.musicwave.gr/el/members/member_info.asp?cat_id=2&id=3624&show=p

υπάρχει και ενα ακόμα τραγούδι που το είχαμε στήσει μαζί (ξάγρυπνος)

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ΗΧΟΣ ΣΤΗN ΕΙΣΑΓΩΓΗ.ΔΕΝ ΚΟΛΑΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

Συμφωνω.Αλλα και το .....ας τρεξουμε φιναλε,για μενα, παλι εκτος ηχοχρωματος του τραγουδιου.Αποψεις.

Σαν τραγουδι ηταν παρα πολυ, μα παρα πολυ ...μονοκοματο.

Καμμια εναλλαγη,μονοτονο, μια μελωδια πολυ απλοικη.

Καντε καμμια αλλαγη, δωστε κατι τις παραπανω, οικονομια κανετε ρε παιδια; ;D

Οπως θα ελεγε και η γυναικα μου, δεν μου εμεινε τιποτα.

Καλη συνεχεια και με περισσοτερες εναλλαγες αν γινεται.

Παντα φιλικα.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρεσει παρα πολυ το κομματι σας παιδια!! Σπανια το λεω αυτο, ομως το ethnic στοιχειο που εχετε συνδυασει μαζι με το ηλεκτρονικο ρυθμο, με τρελαινει. Περα απο καποιο μπουκωμα στην παραγωγη της φωνης, πρεπει να πω πως το ακουω ηδη 4η φορα! Συγχαρητηρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

freemind καταλαβαίνεις οτι με αυτό που είπες με εκανες να χαρώ ιδιάιτερα... διοτι δεν υπάρχει καλύτερη ανταμοιβή απο το να σου λένε οτι εχουν ακούσει πολλές φορές το κομματι που εφτιαξες..

αυτό με τον ηλεκτρονικό ρυθμό δεν το κατάλαβα... δεν υπάρχει κάποιος ηλεκτρονικός ρυθμός στο κομμάτι.. το ρυθμικό μέρος έχουν αναλάβει εθνικ κρουστα ( udu tablas και djembe)και drums. Τίποτα απο αυτά δεν έιναι κάποια έτοιμη λουπα ( ξοδεψα 6 ώρες απο την ζωή μου για να τα προγραμματίσω).

 

Για την εισαγωγή ειναι ζήτημα γούστου....

 

για την έξοδο πάλι ζήτημα γούστου ειναι φιλε βαρτάνη, αλλά θέλω να κάνω μια επισήμανση... δεν ειναι ας τρέξουμε( άλλωστε είναι στο ίδιο ακριβώς τεμπο)... είναι η συνέχεια του στίχου " ζήλεψα τον ήλιο και έβγαλα φτερα"... οπότε είναι ας πετάξουμε...

και προφανώς είναι εκτος ηχοχρώματος του υπόλοιπου...τοση ώρα ήμασταν στη θάλασσα και σε εκείνο το σημείο είμαστε στον ουρανό...

 

ε και ούτε οικονομία κάναμε... απλά τα εξτρα στοιχεία που βάλαμε δεν σου αρέσουν, πράγμα απόλυτα σεβαστό.

 

wasted επιτέλους κάποιος πρόσεξε τον στίχο  ;D... τον βρισκω κι εγώ αρκετά καλό... και αξίζουν μπράβο στον Νίκο που συνέλαβε το σκηνικό που περιγραφει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sergei, εννοω η μιξη των εθνικων στοιχειων με ηλεκτρονικα. Αναφερθηκα στο tempo και στην παραγωγη που ειχε γινει προφανως και οχι σε καποιο ηλεκτρονικο μεσο παραγωγης του tempo. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... δεν ειναι ας τρέξουμε( άλλωστε είναι στο ίδιο ακριβώς τεμπο)... είναι η συνέχεια του στίχου " ζήλεψα τον ήλιο και έβγαλα φτερα"... οπότε είναι ας πετάξουμε...

και προφανώς είναι εκτος ηχοχρώματος του υπόλοιπου...τοση ώρα ήμασταν στη θάλασσα και σε εκείνο το σημείο είμαστε στον ουρανό...

Να μπορουσατε τουλαχιστον αυτες τις εικονες να τις μεταφερατε και στο ακροατη.Εγω παντως δεν το επιασα.Οι αλλοι; ;)

 

ε και ούτε οικονομία κάναμε... απλά τα εξτρα στοιχεία που βάλαμε δεν σου αρέσουν, πράγμα απόλυτα σεβαστό.

 

Συγνωμη αλλα δεν τα ακουσα πουθενα.Αν ειναι μεσα στην ιδια λογικη με την παραπανω διαπιστωση, λυπαμαι. 8)

Καλη συνεχεια και ΠΑΝΤΑ φιλικα.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok freemind... παρεξήγησης ;D

 

 

Να μπορουσατε τουλαχιστον αυτες τις εικονες να τις μεταφερατε και στο ακροατη.Εγω παντως δεν το επιασα.Οι αλλοι; ;)

αν ήταν να τα κάναμε όλα λιανά δεν θα κάναμε μουσική... θα κάναμε μεσημεριανό στην τηλεόραση ;D

 

Συγνωμη αλλα δεν τα ακουσα πουθενα.Αν ειναι μεσα στην ιδια λογικη με την παραπανω διαπιστωση, λυπαμαι. 8)

Καλη συνεχεια και ΠΑΝΤΑ φιλικα.

για την ιστορία κι μονο:

αναφερόμουν καταρχάς στην εισαγωγή και στην έξοδο ( που δεν σου άρεσαν) και απο κει και πέρα στην αλλαγή της ρυθμικής αγωγής (και της μελωδίας) μέσα στο υπόλοιπο κομματι ( 9+6/8 στα μερη με φωνή, 3+3+2/8 στα μέρη με τις ηλεκτρικές )

 

κ εμενα μ' αρεσε πολυ,συγχαρητηρια,παω ν ακουσω κ τα αλλα τωρα :)

 

thanx blue

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου