Προς το περιεχόμενο

Κιθαρες KUMIKA


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελεγα να βαλω το θεμα στην κατηγορια 'περι ανεμων', εχεις δικιο. Αλλα ηθελα να το δουνε πολλοι κιθαριστες. Καλες οι tele,strat,LP,SG κλπ, αλλά γιατι να ξεχναμε τις ριζες μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν υπάρχουν μόνο αυτές σίγουρα απλά αυτές είναι γνωστές στον κόσμο και συνηθησμένες, χωρίς αυτό να έχει να κάνει με το ότι είναι καλύτερες απο μια Kumika ή οποιαδίποτε kumika.

 

Μάλλον παίζει και το promotion το ρόλο του.

 

Το θέμα όμως είναι χιλιοσυζητημένο και ξύνει πληγές με αιώνια κολλημένη γάζα πάνω....Το κόβω να παίρνει και την απαραίτητη "κόκκινη" προέκταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε Trigga. Άστον φίλο.

 

Λοιπόν, newmind, πρώτη κιθάρα Kumika strat από ΝΤΟΡΕΜΙ, τότε στην Αγίας Σοφίας. Δεν θυμάμαι πως έπαιζε αλλά θυμάμαι ότι ήταν ΒΑΡΙΑ! Έτος αγοράς: 1981.

 

Μάλιστα θυμάμαι ότι έδιναν και μια θήκη (τελείως πλαστικούρα) και οι καράγυφτοι του ΝΤΟΡΕΜΙ δεν είχαν να μου δώσουν για στρατ αλλά για Les Paul. Αυτό όμως δεν τους εμπόδισε. Έσπρωξαν την κιθάρα στη θήκη, σε σημείο το ένα κέρατο να την τρυπήσει και να βγει έξω.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες αργότερα...

εγω παιδια ειχα μια kumika explorer κοκκινη και πραγματικα ηταν απιστευτα βαρια , αφου λεγαμε οτι εχει τσιμεντο μεσα...αντι ξυλο, χαχα...απιστευτες κιθαρες οντος,..

θυμαμαι παιζαμε στο σχολειο sepultura χαμος .....τι θυμηθηκα τωρα.....

J.C.P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kumika strat ηταν και η δική μου πρώτη!! Εκεί, γυρω στο '80. Καρφί στο στερεοφωνικό και όποιον πάρει....! Τι μου θυμήσατε τώρα!

The light was yellow, sir...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου