Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για πεταλιερα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι περισσότερες καινούριες πεταλιέρες xpod, gt-10, tonelab le ,zoom κ.τ.λ. έχουν πάρα πολύ καλό ήχο...όσο για την gt-8(σχετικά παλιά) παίζω καρφί στην κονσόλα στα live και έχει μια χαρά ήχο ήχο...τώρα αν θές την ζεστασιά κ.ττττττ.λλλλλλ...... της λάμπας πέρνεις έναν λαμπάτο ενυσχητή... εχω ακούσει πετάλια με την κλασσική μικρή λαμπίτσα της tonelab που μόνο για να σου φωτίζουν τα κουμπάκια στα live κάνουν...           

 

οπότε γνώμη μου ειναι να μαζέψεις τα χρήματα και οταν είσαι πραγματικα έτοιμος και πείς...ναι με βολεύει μια πεταλιέρα για τους Α-Β λόγους πας σε μαγαζιά και τις δοκιμάζεις μια - μια βλέπεις τα υπέρ -κατά και αποφασίζεις

 

αυτά από μένα, ελπίζω αν όχι να σε βοήθησα τουλαχιστον να μην σε μπέρδεψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εχω ακούσει πετάλια με την κλασσική μικρή λαμπίτσα της tonelab που μόνο για να σου φωτίζουν τα κουμπάκια στα live κάνουν...

 

...όπως? Αν λες για τα Cooltron είναι στην πλειοψηφία τους φανταστικά πετάλια.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν θα πω πολλα.... πριν κανεις την παραμικρη κινηση ψαξε, βρες και επενδυσε σε εναν πολυ καλο (λαμπατο?)ενισχυτη. τωρα αν θα εχει 1, 2 η δεν ξερω και εγω ποσα μεγαφωνα, ποσα watt κλπ αποφασιζεις εσυ... αλλα προς Θεου!!! αν ο ενισχυτης σου ειναι μετριος, το καλυτερο μηχανημα να βαλεις πανω παντα μετριο θα ειναι αυτο που ακους. μολις παρεις ενισχυτη και δεις τι δυνατοτητες θα εχεις τοτε θα ξερεις και τις αναγκες σου στην πεταλιερα (η πεταλια).

 

...καλυτερα να εχεις 3 πεταλακια με καλο ενισχυτη, παρα χιλιους ηχους που θα ειναι ολα μετρια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

δεκτό όπως και τα radial αλλά π.χ. το silver dragon ...η της ibanez...προσοπικά θα προτημούσα άλλα τρατζιστοράτα στην θέση τους...όλοι τρέχουμε να φτιάξουμε τον τέλειο ήχο και τελεικά............αλλού καταλήγουμε απλά μέχρι να καταλήξουμε καλό είναι να μην έχουμε βγεί δαρμένοι  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου