Προς το περιεχόμενο

Συμβατότητα Pa 800


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φίλοι μου!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα KORG Pa 800, Pa 500 είναι πλήρως συμβατά σε ήχους και ρυθμούς με το Pa 80.

Θα μπορέσω να φορτώσω τους ήχους και τους ρυθμούς που έχω στο PA 80 στα καινούρια KORG?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις λαθος φιλε μου δεν μπορεις να φορτωσεις τους ηχους κατευθειαν πρεπει να τους μετατρεψεις πρωτα........

           

      φιλικα παντα....

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που λες δεν ειναι απολυτο δεν μπορει να τα ακουσει ακριβως ιδια διοτι εχουν διαφορετικη τεχνολογια τα 2 οργανα αλλα ας πουμε οτι θα ειναι σχεδον ιδιοι κ γω στο πα800 εχω πολλους ηχους απο πα80 αλλα δεν ειναι ακριβως ιδιοι αλλα ειναι περιπου ιδιοι....

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγονται καλύτερα οι ίδιοι ήχοι στο Pa 800?

Γενικότερα το Pa 800 έχει καλύτερο ήχω από το Pa 80? (Αναφέρομαι μόνο στην ποιότητα του ήχου και όχι στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά στα οποία προφανώς υπερτερή το Pa 800).

Όταν λες να μετατρέψω τα αρχεία τη ενοείς? Κάποιος φίλος μου είπε ότι φωρτώνει τα αρχεία απ'ευθείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ηχοι μπορεί να "ακουγονται" καλυτεροι αλλα δε ξερει κανεις αν η διαφορα οφειλεται στο οργανο αυτο καθε αυτο και στα resources ή απλα στα ηχεια... Τα δειγματα παντως ειναι απο οτι λεει η KORG καλυτερα...

 

Για μετατροπη αρχειων, οφειλω να πω οτι δεν το εχω ξανα ακουσει για τη σειρα Ρα. Οταν εχεις ενα αρχειο που σωθηκε στο Ρα80, ειτε καποιον ηχο ειτε καποιο τεμπο, τοτε απλα μπορεις να το επιλεξεις και να το φορτωσεις στο Ρα800 με τη βοηθεια ενος USB-stick παντα.

 

Το φορτωμα κραταει περιπου 4-5 δευτερολεπτα (Μιλαμε τωρα για μεμονωμενο ηχο ειτε για μεμονωμενο ρυθμο και ΟΧΙ για ολοκληρο σετ) και μετα κατευθειαν παιζει...

 

Καλο σας βραδυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξε το φορματ ας πουμε του πα80 δεν ειναι ιδιο με το φορματ του πα800 δεν ξερω αν με καταλαβαινεις ειναι διαφορετικο οργανο....κοιτα ισως αν γινεται να φορτωσεις εναν εναν τους ηχους ας πουμε τα τεμπα του πα80 εχουν διαφορετικα σετ τυμπανα τα οποια ειναι απο τα user dk  του πα80 αν ομως φορτωσεις  τεμπα απο το πα80 στο πα800 το πα800 8α εχει αλλα user dk(τυμπανα)και θα μπερδευτει δε θα ξερει τι να βαλει...τωρα οσον αφορα την ποιοτητα του ηχου σαφως και ειναι καλυτερη διοτι το πα800 εχει rx tehnology δεν αναφερομαι στα sampler ετσι?γενικα ειναι μακραν καλυτερο το πα800 

Ελπιζω να βοηθησα

 

 

  παντα φιλικα....

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου