Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με tonelab se


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω!Παιδια αντιμετωπιζω το εξης προβλημα!Ενω δεν εχω αντιμετωπισει κανενα απολυτως προβλημα στο παρελθον προχθες ανοιξα το καπακι πισω και το ξαναεκλεισα χωρις να πειραξω απολυτως τιποτα!Απο οταν την ανοιξα εχω προβλημα με 1ο expression pedal στο wha!Mε το που ανοιγω το wha και παταω το ποδι μου στο pedal o ηχος γινεται μπασσος και οταν παταω το pedal δεν αλλαζει καθολου!Σα να μην ανταποκρινεται...Καμια βοηθεια???

bluessssss!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλημερα σας. θα ανοιγα και εγω τοπικ με ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο θεμα. ας το βαλω λοιπον εδω...

βρισκομαι στη δυσαρεστη θεση να σας πω οτι εχω κι εγω προβλημα με την πεταλιερα.

οπως επαιζα την παρασκευη στο μαγαζι , πηγαιναν ολα καλα , μεχρι που εφτασε η στιγμη να κουρδισω λιγο.παταω τον ποδοδιακοπτη ,και δεν καταλαβαινε τιποτα. τα ιδια και το patch nο 1.

 

τι να κανω,???

 

την εκλεισα και την αναψα παλι.τιποτα.δεν ειναι σε manual mode. δουλευω με τα patches....

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες με στενοχωρειτε Κυριακατικα,

 

Φιλε science, 1ον. αφου ΔΕΝ πειραξες τιποτα τι ηθελες να ανοιξεις το καπακι? Να δεις αν εγινε το φαι? Οποτε ΚΑΤΙ θα πειραξες που ΛΟΓΙΚΑ, κατι βγηκε απο τη θεση του η "καταπονησες" κανα καλωδιακι η κατι αλλο

 

Σπυρο λυπαμαι που το ακουω, ΝΟΜΙΖΩ οτι ειναι 2 τα ..τινα. 1ον σκονη μεσα στο μηχανημα και στα κουμπια η 2ον αν το ρευμα στο νησι (καπου στα 7νησα δεν εισαι?) ειναι οπως εδω (Ροδος) ειναι.... κλαυτα χαραλαμπε. Μιλαμε για ΤΡΕΛΛΕΣ διακυμανσεις. Καθε μερα προσευχομαι μην καει οτιδηποτε δεν ειναι πανω σε UPS. Σε αυτη την περιπτωση ξερω ειναι μανουρα αλλα κανε backup τους ηχους σου, περασε τους στο PC, κανε την πεταλιερα επαννεκινηση (σαν να την αγορασες πρωτη φορα) και ξαναπερνα τους ηχους σου

 

Ρε παιδια με κανετε και στεναχωριεμαι Κυριακατικα......

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετώπισα και εγώ πρόβλημα πριν λίγο καιρό με τους διακόπτες, συγκεκριμένα το bank down δεν δούλευε....

Δεν είχα εγγύηση, οπότε την άνοιξα (θέλει προσοχή!) φύσηξα πεπιεσμένο αέρα στο switch, μετά contact spray, και ... δούλεψε (χωρίς πρόβλημα από τότε)

Σε κάποια φόρα έχουν αναφέρει και άλλοι οτί με την παραπάνω διαδικασία συνήθως οι διακόπτες επανέρχονται.

Τι να πω... καλή τύχη ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ειναι αγαπητε φιλε...(το ονομα σου?)

 

εχω παρει ηδη σταθεροποιητη για το μαγαζι διοτι η ταση πεφτει γυρω στα 195-200-210 το πολυ καθε τετοια εποχη.εχω χασει πολλα μηχανηματα ετσι.

 

θα κανω ολη την διαδικασια αυτη αλλα αν δεν γινει τιποτα λες να την ανοιξω??????

 

(ακριβως το ιδιο προβλημα εχω σε 2 ποδοδιακοπτες της παλιας μου gt8 , εδω και εναν μηνα εριξα λιιιιιιιιιιιιιιγο wd 40 -για επαφες- αλλα δεν εγινε τιποτα....)

κοντευω να ξεμεινω απο μηχανημα για τη δουλεια μου....φτουουου........ ::)

 

andreoulis μου δινεις ελπιδες με αυτο που λες... ::)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σας. θα ανοιγα και εγω τοπικ με ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο θεμα. ας το βαλω λοιπον εδω...

βρισκομαι στη δυσαρεστη θεση να σας πω οτι εχω κι εγω προβλημα με την πεταλιερα.

οπως επαιζα την παρασκευη στο μαγαζι , πηγαιναν ολα καλα , μεχρι που εφτασε η στιγμη να κουρδισω λιγο.παταω τον ποδοδιακοπτη ,και δεν καταλαβαινε τιποτα. τα ιδια και το patch nο 1.

 

τι να κανω,???

 

την εκλεισα και την αναψα παλι.τιποτα.δεν ειναι σε manual mode. δουλευω με τα patches....

 

Τίποτα δεν είναι, και στην δική μου έχει γίνει αυτό 2-3 φορές... σκόνη είναι. Καθαρίζεις τους διακόπτες και είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx frunobulax

 

θα το επιχειρησω να την ανοιξω... ::)

 

Ούτε καν να την ανοίξεις χρειάζεται! Ρίχνεις λίγο spray χωρίς να την ανοίξεις. Μερικές φορές πιάνει και το να γυρίσεις γύρω-γύρω τους ποδοδιακόπτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

το καθαριστικο επαφων ομως οχι και πολυ συχνα. εγω χρησιμοποιω και σπρευ αερα που και που προληπτικα.

 

..ενα προβλημα που εχω στο tonelab le ειναι οτι το πεταλι του volume/wah δεν στεκεται (απο το πολυ wah-wah  ;D ). ξερει κανεις αν ειναι ευκολο να σφιξεις καποια βιδα για να διορθωθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου