Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Blue, αν μπορείς να επισυνάψεις και το script του MATLAB, θα πάω το θέμα στα "απαντημένα Recording".

Νομίζω το φαινόμενο έχει μελετηθεί και σε πειραματόζωα (πάπιες).

Αν κατάλαβα καλά, αν κάποιος έχει μικρό στόμα μπορεί να κάνει την πάπια. Παρακαλώ blue ξεκαθάρισε αυτή τη λεπτομερεια, διότι δεν ξερουμε όλοι τόσο προχωρημένα θέματα. Ο evris, αμα δεν ξέρει να μη μιλάει.

 

 

Συγνωμη παιδια, αλλα αντιθετα με ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, εχω σαν αρχη μου να ερευνω πριν ανοιξω την ΚΑΤΑΒΟΘΡΑ μου και ξεστομισω Ο,ΤΙ ΝΑΝΑΙ.

 

Λοιπον, εχω νεοτερα για το ζητημα σας. Εχει απαντηθει ΠΛΗΡΩΣ ιατρικως.

 

Ο ανθρωπος ειναι κουφιος (ως ενα ποσοστο). Οχι μονο ο αδερφος του τυπου που ανοιξε το thread, μιλαω για τον καθε ενα μας.

 

Η chambered λοιπον κατασκευη του (και με την εννοια chambered αναφερομαι στα ανω των 200 μετρων εντερα που ο καθεις διαθετει) του επιτρεπει υπο συνθηκες φαινομενα αναδρασης, συντονισμου, οπως ακριβως σε μια κιθαρα hollowbody.

 

Ολοι ξερουμε blue και harilatron ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΚΙΘΑΡΑ HOLLOWBODY με αποστασεις ηχειου 6m ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΔΟΝΕΙΤΑΙ προκαλωντας echo feedback κλπ. Ετσι και με τον αδερφο του τυπου. Το σπηλαιωδες echo προερχεται απο τον εντερικο συντονισμο (*).

 

Σαν συμβουλη αποφυγης ειναι η ιδια με τις hollowbody: μπορει να γεμισει την κοιλια του με μια πετσετα η μπλουζα η να τρεφεται συχνοτερα.

 

Απο κει και περα, δεν θα ξαναασχοληθω με την περιπτωση σας, ευτελιζετε το καθετι πισω απο ψευδεπιστημονικη σοβαροφανεια...

 

(*) patent pending

 

Και θες και αλλες αποδειξεις...

 

ΑΝ ΣΤΟ ΕΓΚΥΡΟ ΑΥΤΟ VIDEO ΣΤΟ 2:30 ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ MOUTH ECHO ΤΟΤΕ ΝΑ ΣΚΙΣΩ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΜΟΥ.

 

http://www.youtube.com/watch?v=p1LlUAAOxy8

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω άγνοιας της κατάλληλης θεραπευτικής αγωγής, αιτούμαι την χορήγηση κάρματος επί ενός εκάστου των ανωτέρω, δια την επιστημονική προσέγγιση σε ένα τόσο φλέγον ζήτημα καθώς και την επιτυχημένη προσπάθεια παροχής τόσο σημαντικών γνώσεων με απλό και εκλαϊκευμένο τρόπο.

 

Καλά παλικάρια, έλιωσα.

 

 

 

 

Evris, ti karta me 200eurw apo Amerikh me kourdismena plastika? ;)

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

blue ψαξε στο youtube για voice echo ungry german kid και μετα ζητα μια συγνωμη για το αν το στομα κανει echo η οχι, εστω με PM και το θεμα ληγει εδω... Βλεπεις εχω καθε διαθεση και λεπτοτητα να μη σε διασυρω δημοσια...(hint: youtube.com/watch?v=MtbMfktKymM)

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blue, αν μπορείς να επισυνάψεις και το script του MATLAB, θα πάω το θέμα στα "απαντημένα Recording".

 

[y,Fs,bits]=wavread ('Ismini Kalesi')

Y=fft(y,512)

Pyy=Yo*conj(Y)/512;

f=44100*(0:256)/512;

plot(f,Pyy(1:257))

title('Errikos Petillon/Pl-evris)

xlabel('esy exeis na xaseis 2 pswrokarmata,pou etsi ki alliws einai me to ena podi ston tafo k to allo panw se sapouni')

ylabel('egw eimai gate keeper,bgale ta papoutsia sou')

 

Νομίζω το φαινόμενο έχει μελετηθεί και σε πειραματόζωα (πάπιες).

Αν κατάλαβα καλά, αν κάποιος έχει μικρό στόμα μπορεί να κάνει την πάπια. Παρακαλώ blue ξεκαθάρισε αυτή τη λεπτομερεια, διότι δεν ξερουμε όλοι τόσο προχωρημένα θέματα. Ο evris, αμα δεν ξέρει να μη μιλάει.

 

Oχι,ΟΛΟΙ μπορουμε να κανουμε τις παπιες

Παραθετω προσομοιωση στο matlab (βλ. συνημμενο)

Για αυτο το θεμα εχω δωσει μια διαλεξη εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι ξερουμε blue και harilatron ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΚΙΘΑΡΑ HOLLOWBODY με αποστασεις ηχειου 6m ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΔΟΝΕΙΤΑΙ προκαλωντας echo feedback κλπ. Ετσι και με τον αδερφο του τυπου. Το σπηλαιωδες echo προερχεται απο τον εντερικο συντονισμο (*).

 

Μα εγω δεν αρνηθηκα ποτε οτι μπορει να υπαρχει συντονισμος.Το echo feedback ειναι αυτο που περιγραφω στα προηγουμενα ποστς-τεκμηρια ως reverb.Φαινομενο επαναληψης ήχου δεν μπορει να υπαρξει.

Εισαι ασχετος.Να τον σεβεσαι τον νομάρχη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου