Προς το περιεχόμενο

Portrait of Django


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Live ηχογραφηση αν δεν κάνω λάθος.Πολύ όμορφο κομμάτι κ οι παίχτες είναι...............δικε μου πονάω βαθιά μέσα μου.

 

Ο σολίστοκιθαρίαρης έχει βάλει κανονικό μαγνήτηκ ενισχυτή ηλεκτρικής κ έχει πολύ καληνύχτα σκαφιδάτο ήχο.Κουλό τελείως αυτό

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

triggaκο είδες μήπως με τι ενισχυτή παίζει; :)

 

Κατά τα άλλα απίστευτη ατμόσφαιρα! Μπράβο ρε τιγράκο!

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τον ήχο fenderήλα βρωμάει.Μου φάνηκε οτι σε ένα πλάνο είδα πίσω απ το μικρόφωνο το σήμα το φεντερ που είναι πλάγιο κ καρφωμένο στην καμπίνα αριστερα πάνω.Μήπως ήταν καλώδιο ή το κεφάλι απ το μικρόφωνο?

Μιας κ δεν είμαι γνώστης όμως δεν σε παίρνω κ στο λαιμό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και μιλάμε για επιγόνους του Django, θα πρέπει να αναφερθεί το Rosenberg Trio

 

[flash=200,200]http://www.youtube.com/watch?v=U7UHmKfUAu8&feature=related

 

Προσωπικά έχω μία αδυναμία στον Jimmy Rosenberg, από τότε που πέτυχα ένα ντοκυμαντέρ στη ΝΕΤ για τη ζωή του. Όσοι δεν το έχετε δει, αξίζει να το ψάξετε. Βρήκα ένα απόσπασμα, το οποίο παραθέτω

 

[flash=200,200]

 

Ο ίδιος σε τρυφερή ηλικία. Βιντεάκι που θα μπορούσε κάλλιστα να μπει στα "παιδιά θαύματα"

 

[flash=200,200]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη φάση οι rosenberg λαμπάτε.

 

Όντως είναι άλλη φάση και αν το αντικείμενο του thread είναι ο ήχος/ύφος της κιθάρας στο βίντεο που παρέθεσες, μάλλον είναι άκυρη η παρεμβολή μου. Πιθανώς να με μπέρδεψε ο τίτλος  :)

 

Πάντως μου έκανε κι'εμένα τρομερή εντύπωση ο σκαφάτος ήχος που βγάζει ο τύπος από gypsy κιθάρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσωπικά έχω μία αδυναμία στον Jimmy Rosenberg, από τότε που πέτυχα ένα ντοκυμαντέρ στη ΝΕΤ για τη ζωή του. Όσοι δεν το έχετε δει, αξίζει να το ψάξετε. Βρήκα ένα απόσπασμα, το οποίο παραθέτω

 

 

το ειχα δει κ εγω τοτε κ ειχα ζημιωθεί :D

Να ενημερωσω απλα οτι ακουσα οτι βγηκε απο το ιδρυμα :)

Στα υπολοιπα μερη του οφτοπικ,να αναφερω το ονομα Birelli Lagrene και για το οντοπικ μερος ,τρομερο βιντεο θενξ φορ σεαρινγκ.

 

Επισης νιωθω την αναγκη να μοιραστω την ημιμαθεια μου κ να δηλωσω οτι το να παιζεις τετοια μουσικη σε τοσο χαμηλο τεμπο απαιτει τρελα σαφρίδια.Οσες φορες το εχω δοκιμασει ακουγεται σαν μακαρονάδα σε ασανσέρ ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου