Προς το περιεχόμενο

'Ταξιδεψε με' νεο κομματι.


exarhos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ρε c,just kidding!Ωραίο το κομματάκι,δεν είναι του τύπου να το κρίνω περαιτέρω.Την άποψη μου για τα άλλα κομμάτια σου την ξέρεις.Keep rocking!

ΟΧΙ ΑΛΛΟ TONELAB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμπα κιθαρες εγραψα με τη τελε κατευθειαν στην καρτα ηχου χωρις guitar rig  και με το vAMP.

Ναι, μη τα λες ετσι γιατι θα ακουει και κανας πιτσιρικας και θα περιμενει να ακουσει την ιδια ποιοτητα οταν το παρει.

Πες οτι πρεπει να το "πειραξεις" για να παιξει, και φυσικα πρεπει να ξερεις να το κανεις αυτο.

Ολα τα μηχανηματακια αυτα ειναι προσομοιωσεις που για να "δουλεψουν" καλα πρεπει αυτος που θα το ρυθμισει να εχει στα αυτια του τον πραγματικο ηχο του ενισχυτη ή εφφε που προσομοιωνει.

Θα μου πεις γιατι δεν το φτιαχνουν να ειναι ετοιμο ρυθμισμενο?

Γιατι απλα αυτοι το ρυθμιζουν με διαφορετικη κιθαρα, χορδες, πενα, δαχτυλα, μαγνητες, ηλεκτρικα, καλωδιο, ενισχυση, ηχεια...... κλπ......κλπ......

Πλας οτι κανουν και το λαθος να τα πλακωνουν στα βαθη (κακης ποιοτητας γενικοτερα)

 

;)  ;D  8)  :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα ετσι ειναι.

τα  presets γενικα απο τυπου β-αμπ-ιρ και διαφορων πεταλιερων ειναι κομπρεσσαρισμενα και με απο ολα τα εφε 'βαλε κρεμμυδι απο ολα΄ ενα πραγμα.

 

Αν μπορουσα να δωσω μια συμβουλη θα ηταν να χρησιμοποιηθει οσο δυνατον πιο ξερα χωρις νοιζ gate πολυ κομπρεσσορα εφφε κτλ η εστω διακριτικα και με αρκετα μεσαια ωστε να 'βγει μπροστα'΄η κιθαρα.

(Γιατι ως γνωστο κιθαρα χωρις μεσαιες περιοχες is something like boutique famous myga-amps. (447687 μυγες ξεπετιουνται απο το μεγαφωνο πανω σου!)

 

Τελος γενικα οι τελε ακομη και καλοσεταπαρισμενη(βασικο) squire να ειναι σε τετοια ειδη ειναι 'μανουλα΄΄

να φανταστεις δοκιμασα 4-5 κιθαρες πρωτα. Η τελε καθησε καλυτερα.

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας χρησιμοποιήσει κι εγώ το v-amp σε αρκετά απο τα κλιπς που έχω ανεβάσει εδώ μέσα θα συμφωνήσω ότι αν το ψάξεις θα μπορέσεις να βγάλεις έναν αξιοπρεπή ήχο για να ηχογραφήσεις ένα demo...

 

Μέχρι εκεί όμως....Δεν είναι για περισσότερα...

 

Προυπόθεση βέβαια πάντα είναι να έχεις δάχτυλα... ;)

 

 

Τελικά ποιός τραγουδάει στο κομμάτι Κώστα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι Γιωργο.

Τραγουδαει ενας φιλος δεν εχει νοημα να πω το ονομα του παντως δεν ειναι γνωστος στο ευρυ κοινο ημασταν παρεα σε ενα μαγαζι στη βορεια ελλαδα ολο το χειμωνα. Εξαιρετικο παιδι.

Α βασικο δεν παιζαμε σκυλαδικα αλλα ποπ ροκ φανκ κτλ  :)

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου