Προς το περιεχόμενο

Photoshop Για Αφίσα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.Προσπαθώ να κάνω μια αφίσα για το live του συγκροτήματός μου χρησιμοποιώντας το Photoshop.Μπορεί καποιος να postαρει καποιο Link για κάποιο αναλυτικό guide του photoshop?

 

(Αν δεν ταιριάζει το θέμα σε αυτη την ενότητα μετακινείστε το,δεν ήξερα που να το βάλω)

I Am The Lizard King...I Can Do Anything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ταιριάζει σε αυτή την ενότητα, σε αυτό το site και σε αυτή τη χώρα.

Το Photoshop είναι πολύ περίπλοκο πρόγραμμα για να συζητιέται στη βάση που το θέτεις. Καλύτερα είναι (παρά την όρεξη που προφανώς έχεις) να απευθυνθείς σε κάποιον άλλο για την αφίσσα σου, κάποιον που να ξέρει.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ιδέα την έχω δεν είμαι εντελώς άσχετος(μπορώ ας πουμε να μοντάρω photos μεταξύ τους ή κάτι παρόμοιο),αλλά να, κάποια συμβουλή για το κάτι παραπάνω ψαχνω...

I Am The Lizard King...I Can Do Anything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν μιλάς Αγγλικά, τράβα εδώ: www.cgempire.com . Έχεις πολλούς καλιτέχνες (και εμένα μαζί, το μουσικό :P) και ρώτα τους. Αλλα να είσαι λίγο πιο συγκεκριμένος γενικά...

 

Επίσης google "photoshop tutorials" και πιάσε τα πρώτα... 500 που θα σου έρθουν. Τα υπόλοιπα μπορεί να μην λένε μια...

 

(για αυτό σου λέμε να είσαι λίγο πιο συγκεκριμένος... ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Photoshop είναι πολύ περίπλοκο πρόγραμμα για να συζητιέται στη βάση που το θέτεις. Καλύτερα είναι (παρά την όρεξη που προφανώς έχεις) να απευθυνθείς σε κάποιον άλλο για την αφίσσα σου, κάποιον που να ξέρει.

 

+500

 

Δεν είναι χαρούπι το photoshop.

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να βρείς κάποιο έτοιμο template και απλώς να βάλεις τα δικά σου στοιχεία. Πάντως τέχνη με το photoshop δεν κάνεις αν δεν ασχοληθείς μαζί του για πολύ καιρό.

(είναι απο τα προγράμματα που πάντα με φόβιζαν. Δοκίμασε το Gimp 2 το οποίο είναι Open Source και πιο απλό απο το Photoshop)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδια...

Συγκεκριμένος παραπάνω δεν μπορώ να γίνω γιατί δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι ακριβώς θα κάνω...

Αυτο που ζήτησα είναι αν απλά κάποιος ξέρει κάποιο οδηγό για το photoshop.

Δεν θέλω να κάνω παπάδες απλά είπα να δοκιμάσω photoshop γιατί μεχρι τώρα είχα το ulead photo express αλλά το ψιλοβαρέθηκα.

I Am The Lizard King...I Can Do Anything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σοβαρά δε πάω να κάνω τον έξυπνο ή το μαμάκα αλλά...

 

το manual το έχεις υπόψη σου; Εννοώ, ο οδηγός του προγράμματος συνήθως έχει όλες τις λειτουργίες του μέσα. Υπάρχει και το help, και όπως σου είπα υπάρχουν διάφορες σελίδες με tutorials.

 

Εδώ: ξεκίνα να κάνεις κλίκ...

Και το λέω πολύ σοβαρά! Δε ξέρουμε τι θέλεις, ούτε κι εσύ, άρα άρχισε να ψάχνεις απο αυτά που υπάρχουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ θα συμφωνήσω να πας σε κάποιον που ξέρει. Είναι σαν να λέει ο άλλος "εγώ κάνω photo editing και θα κάνω μια έκθεση..... ξέρει κανένας ένα καλό tutorial για το πώς θα γράψω μουσική για την εκδήλωση;;" ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου